Menüü
Veebisait

Kounde valgustas, miks Griezmann koondises keskväljal särab (0)

Antoine Griezmann. Foto: Scanpix / Frank Hoermann/SVEN SIMON / picture alliance / SvenSimon

Prantsusmaa koondise kaitsemängija Jules Kounde avaldas, miks suudab tavapäraselt ründavamatel positsioonidel tegutsev Antoine Griezmann esineda edukalt ka poolkaitses.

31-aastane Griezmann on aastate jooksul löönud väravaid nii Real Sociedadi, FC Barcelona ja Atletico Madridi eest. Tema auhinnakappi kaunistavad mitmed individuaalsed ja meeskondlikud autasud, millest kõige kirkam on kahtlemata 2018. aastal Prantsusmaaga võidetud MM-tiitel. Kõike seda on mees saavutanud aga valdava osa ajast ründajana mängides.

Kuna Prantsusmaa koondisel pole heade ründemeeste puudumisega naljalt probleemi, siis ongi käimasoleval MM-finaalturniiril leidnud Griezmann end senise kahe kohtumise jooksul poolkaitsja positsioonilt. Igapäevaselt FC Barcelonas leiba teeniv koondisekaaslane Jules Kounde andis RMC Sportile intervjuu, kus sõnas, et teda ei üllata mehe suutlikkus saada hakkama ka poolkaitsjana.

"Arvan, et tegemist on mängijaga, kelle tehniline kvaliteet võimaldab tal kõigil positsioonidel hästi hakkama saada. Ta pole harjunud keskväljal mängima, kuid ma arvan, et siiamaani on ta olnud seal mängides väga edukas. Griezmann on jalgpallur, kellel on head omadused panustamaks meeskonna edusse ning keskväljamängija positsioon nõuab seda kõike veelgi enam. Ta vajab kohanemiseks veel aega, kuid tegu on siiski piisavalt intelligentse mehega, et ka selles rollis hakkama saada," sõnas Kounde.

Alagrupis kahe kohtumisega maksimumpunktid kogunud ning seega edasipääsu kindlustanud Prantsusmaa läheb kolmapäeval vastamisi Tuneesia koondisega. Aafriklastel on hetkel tabelis kirjas üks silm. Senise turniiriga pea täisarvu minuteid mänginud Griezmannil on kohtumistest Austraalia ja Taani vastu kirjas väravasööt viimaste vastu.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?