Kreeka kõrgliiga saadeti teadmata ajaks sundpuhkusele, klubi omanik kõndis relvaga väljakule (0)

Kreeka kõrgliiga mängud on teadmata ajaks peatatud, pühapäevane Ateena AEK ja Thessaloniki PAOK-i tiitlimäng lõppes fiaskoga.

Õigupoolest sai kogu sündmuste jada alguse juba paar nädalat tagasi. 25. veebruaril tabas PAOK-ile külla sõitnud Olympiakose peatreeneri nägu tribüünidelt visatud paberirull. Mäng katkestati, PAOK-ile määrati kaotus ning karistuseks kaks mängu tühjade tribüünide ees.

PAOK kaebas aga otsuse edasi ja loetud tunnid enne vastasseisu AEK-iga tühistati kohtu otsus, mis tähendas, et tribüünidele lubati inimesed ja PAOK sai õiguse ka Olympiakosega uuesti kohtuda. Vahe AEK-iga vähenes enne mängu neljale silmale.

AEK vastu püsis pikalt tablool väravateta viik, kuniks PAOK 89. minutil juhtima läks. Esmalt määras kohtunik selle väravaks, kuid AEK nõudis suluseisu ja pärast minutilist vestlust abikohtunikuga tühistas brigaad PAOK-i värava.

See vihastas PAOK-i omanikku, venelast Ivan Savvidist, kes jalutas relvastatult ja koos turvameestega väljakule nagu ka suur hulk meeskonna fänne. Kohtunikud kadusid riietusruumidesse ja naasid sealt alles tunde hiljem, mäng katkestati. PAOK-i sotsiaalmeedia teatas 1:0 võidust ja seisu kinnitas ka AEK peatreener Manolo Jimenez.

"Lahkume hetkel staadionilt politseieskordi saatel," rääkis Jimenez eile õhtul Onda Cerole. "Kui kohtunik väljakule naasis, soovis ta mänguga jätkata, kuid me ütlesime ära. On kahju, et pärast kõike andis kohtunik neile selle värava tagasi."

Täna teatas Kreeka spordiministri kohusetäitja Giorgos Vasiliadis, et kohtus peaministri Alexis Tsiprasega ja Kreeka kõrgliiga mängud on peatatud. Kohalik politsei on Savvidise tagaotsitavaks kuulutanud.

"Kreeka kõrgliigat ei mängita uuesti enne, kui on paigas selged reeglid ja arusaamad, millega kõik nõustuvad," kinnitas Vasiliadis. Mängida jäi veel viis vooru.