TV

Kroonprintsist viisakasse kaugusesse hoidunud Werder sai nahutada (0)

Nii sündis Havertzi teine värav. Foto: Leverkuseni Twitter

Aastakümneid Saksamaa tippude hulka kuulunud Bremeni Werder vaatab tõtt väljalangemisega ja 26. voor leevendust ei toonud, sest Leverkuseni Bayerilt võeti vastu 1:4 kaotus.

Bundesligas on Werder olnud kauem kui keegi teine, aga tabeliseis nostalgiast ei hooli ja hetkeseisuga langeksid nad välja. Võinuks loota, et kahekuine jalgpallipaus aitas ehk august välja ronida, aga esimeses naasmismatšis positiivsed noodid ei kajastunud.

Mõlemad alustasid rabedalt, kuniks pooletunnise vaikelu järel hakkas järsku väravaid sadama. Saksamaa jalgpalli järgmine suur täht Kai Havertz, kes tegutses olude sunnil tipuründajana, viis Leverkuseni esmalt ette 1:0 ja siis vaid viis minutit hiljem juba 2:1; mõlemad väravad lõi ta peaga ja uhkes üksinduses, justkui oleksid kaitsjad järginud sotsiaalse distantseerimise ettekirjutusi.

Werder pusis veel vastu, aga murdus lõplikult teise poolaja keskel, kui kaitses taas selgelt liiga passiivseks ja aupaklikuks jäi. Viimasel pooltunnil enam võitjas kahtlust ei tekkinud.

Bremeni Werder - Leverkuseni Bayer 1:4 (1:2)
30. Theodor Gebre Selassie - 28., 33. Kai Havertz, 61. Mitchell Weiser, 78. Kerem Demirbay