Kubassova kübaratrikk aitas Napoli naised tabeli punase laterna vastu ülisuure võiduni (1)

Vlada Kubassova ja Lisette Tammik naudivad Napolis väravalöömist. Foto: Brit Maria Tael

Itaalias tegid Napoli naiskonna suureskoorilises võidumängus skoori nii Vlada Kubassova kui ka Kristina Bannikova. Kubassova sai kirja kübaratriki ja Napoli jätkab oma tsoonis liidrina.

Tabeli punast laternat Potenzat klohmis Napoli naiskond 14. vooru kohtumises koguni 18:0, selle hooaja isikliku väravatearve 12 peale kasvatanud Kubassova tabamused sündisid 49., 61. ja 85. minutil. Lisaks talle sai kübaratriki kirja veel Sara Sibilio. 58. minutil vahetusest mängu sekkunud Bannikova lõi värava 73. minutil ja andis lisaks Kubassova viimasele tabamusele söödu. Lisette Tammik ja Eneli Kutter seekord Napoli koosseisu ei kuulunud.

Tegu pole siiski Napoli selle hooaja rekordvõiduga, sest sama vastane alistati novembris kolmandas voorus koguni 22:0. Seekord tegi Napoli naiskond mängu jooksul 47 pealelööki, millest 34 läks raamidesse, vastased mitte ainsatki. Potenza on Serie C-s oma tsooni kindel autsaider, sest kõik 14 kohtumist on kaotatud ja naiskonna väravate vahe on 3:170.

Napoli jätkab seevastu tabeli tipus, 14 voorust on kogutud 13 võitu ja vaid üks kaotus väravate vahega 103:8. Teisel kohal olev Ludos Palermo jääb ühe vähem peetud mängu juures maha kuue punktiga, ülejäänutest on tabeli tipus selgelt eraldunud neli naiskonda.