Kuidas on Soometsal ja Tunjovil Itaalias hooaeg läinud? (0)

Markus Soomets. Foto: Brit Maria Tael

Itaalia kõrgliigaklubi Sampdoria noortesüsteemis palliv Markus Soomets pääses täna üle mõne aja taas väljakule.

Hooaja alguses oli Soomets pidevalt Sampdoria Primavera meeskonna põhis, ent viimases kuues liigamängus oli ta kokku platsile pääsenud vaid kaheksaks minutiks. Täna võitis Sampdoria kodus 1:0 Palermo eakaaslaseid, Soomets vahetati välja 40. minutil.

Tartu Santose kasvandik on kokku tänavu platsil käinud kuues liiga- ja kahes karikamängus, väravaid 18-aastasel poolkaitsjal ette näidata pole.

12 vooru järel on Sampdoria 14 punktiga 11. positsioonil, taga on järgmistega vahe turvaline, aga ees on palju meeskondi püüdmiskauguses - Sassuolo ja Cagliari on kõigest punkti kaugusel, kaugel pole ka Palermo ega Roma.

Soometsast aasta noorem Narva Transi kasvandik Georgi Tunjov on sel hooajal pääsenud SPAL-i Primavera (eesti mõistes U19) meeskonna pingile ühe korra, aga väljakule seni veel mitte kordagi. Primavera 2a tabelis on SPAL 26 punktiga teisel kohal, kolmandal real olevat Veneziat edestatakse seitsme punktiga ja liidrile Bolognale kaotatakse kahega.