Kuival siplev Arsenal jäi punase laternaga hätta, Brighton hiilgas taas lõpuminutitel (0)

Bukayo Saka ja Arsenal on kurvad: pall ei taha kuidagi vastase väravasse minna. Foto: Scanpix / EPA / Vince Mignott

Inglismaa kõrgliigas loovutas järjekordselt punkte Arsenal, mängides maha võimaluse tõusta uuesti esinelikusse. Kodus lepiti tabeli viimasel real oleva Burnleyga 0:0 viiki.

Pealinlaste jaoks on ootamatult keeruliseks muutunud väravalöömine, sest kuivale jäädi enne tänast ka üllatuskaotusega lõppenud karikamängus Nottingham Foresti vastu, samuti mõlemas liigakarika poolfinaalkohtumises Liverpooliga. Burnley vastu tehti 20 pealelööki, ent raamidesse lendas neist vaid viis. Burnley suutis vastata kümne löögiga, kusjuures Aaron Ramsdale'i väravat ohustas neist üksainus.

Kõigi sarjade peale viiendat mängu järjest võiduta jäänud Arsenal langes selle vooruga esinelikust välja, eile hilise võiduvärava toel neljandaks tõusnud Manchester Unitedist jäädakse maha siiski vaid kahe punktiga. Burnley lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria ja on tabelis küll jätkuvalt viimane. Samas on nende mänge koroona tõttu korduvalt edasi lükatud, mis tähendab, et püsimajäämist tähistava joone kohal asuvast Norwichist jäädakse küll nelja punkti kaugusele, aga Burnleyl on ka tervelt neli mängu vähem peetud.

Esikümnekohta jahtiv Brighton on sel hooajal hiilanud nii hiliste väravate kui ka ohtrate viikidega ning Leicesteri vastu pakuti taas mõlemat. Kodumeeskond läks mõnikümmend sekundit pärast teise poolaja algust Patson Daka väravast juhtima, ent 82. minutil saatis Danny Welbeck peaga võrku Neal Maupay tsenderduse.

Eelmises voorus üleminutite väravatest Tottenhami vastu edu kaotuseks mänginud Leicester oli lähedal, et välk teist korda samasse kohta lööks, ent Youri Tielemans suutis Dan Burni löögi väravajoonelt tõrjuda ning seejärel hiilgas Kasper Schmeichel, pareerides Leandro Trossardi katse väravani jõuda. Brightoni jaoks jätkus seega ohtrate viikide seeria - sel hooajal peetud 22 liigamängust on nad viiki leppinud tervelt 12 ehk enam kui pooled. Samas on meeskonnal kirjas vaid neli kaotust, millest parem tulemus on ette näidata ainult liigatabeli esikolmikul.

Manchester City eilse libastumise kasutas ära nende lähim jälitaja Liverpool, vähendades 3:1 võiduga Crystal Palace'i üle liidrite edu üheksale punktile. Virgil van Dijk viis külalised Londonis kiirelt juhtima ja pooltunni möödudes lisas Alex Oxlade-Chamberlain teisegi tabamuse.

Mõlemale väravale eeltöö teinud Andy Robertson kasvatas oma tänavuste väravasöötude arvu kaheksale, kerkides ühes arvestuses ühtlasi meeskonnakaaslase Trent Alexander-Arnoldiga samale pulgale. Nimelt on viimase nelja ja poole hooajaga Premier League'is kõige rohkem väravasööte andnud Kevin de Bruyne, kelle arvel on neid 52. Järgnevad aga võrdselt 43 sööduga Robertson ja Alexander-Arnold.

Teisel poolajal tekitas Odsonne Edouardi vastuvärav küll Liverpooli leeris veidi ärevust, ent lõpuminutitel määras kohtunik Kevin Friend VAR-i abiga Liverpooli kasuks penalti. Fabinho tegi 11 meetrilt lõppseisuks 3:1.

Arsenal - Burnley 0:0

Crystal Palace - Liverpool 1:3 (0:2)
55. Odsonne Edouard - 8. Virgil van Dijk, 32. Alex Oxlade-Chamberlaine, 89. pen. Fabinho

Leicester City - Brighton & Hove Albion 1:1 (0:0)