Kulinitš liikus Saksa-jahimaadele (13)

Foto: Rostocker FC / Facebook

Nõmme Kaljus kaptenirolli täitnud Aleksandr Kulinitš jätkab oma karjääri Saksamaa viiendas liigas.

Viimased kolm hooaega Nõmme mändide all pallinud Kulinitši uueks koduklubiks sai Rostocker FC. Oma liigatasandil hoitakse hetkel teist positsiooni, kuid esikohta hoidev meeskond asub vaid punkti kaugusel. Klubi teatel kestab Kulinitši leping 2023. aasta juunikuu lõpuni.

Oma mängijakarjääris on tänavu 30-aastaseks saav kaitsja pallinud enamjaolt Eesti klubides. Premium liigas on Kulinitš saanud kirja 257 matši ning 22 väravat. Ta on tulnud kahel korral Eesti meistriks (2013 Levadiaga ja 2016 Infonetiga) ja karikavõitjaks (2014 Levadiaga ja 2017 Infonetiga). Lisaks võitis ta aastal 2017 Infoneti ridades ka Superkarika. 

Uue koduklubi järgmine vastasseis toimub juba homme, kui vastamisi minnakse Ludwigsfelder FC-ga.

Kommentaarid

Rester   •  
Mis nali see veel on…
Reina   •  
Kedagi pole veel Inglismaa viiendas liigas, ruttu nüüd!
humorist   •  
Saksa viies liiga ikka kõvem kui Eesti Premium.
Jälgija   •  
Saksa viies kõvem kui Eesti? Flora ja Levadia vireleks tabeli põhjas sinu arvates? Võta kokku end ja lahku.
footsoccer   •  
Hahah.....flora kindlasti, aga isegi leva võiks pusida üsna kenasti 2.Bundesligas olevate tiimidega. Flora suudaks mängida kenasti isegi BUNDESLIIGA lõppu jäävate tiimidega.....
Kulinitši kohapealt masendav üleminek!!
humorist   •  
Mis meelepeide siin on toimumas? Eesti meister oleks maksimum võimeline ära võitma 5ndat liigat. Regionalligas ehk neljandal tasemel on juba tunduvalt suurema finantstoega meeskondi kui Eesti meister (ja Flora), rääkimata sellest, et missugune on seal jalgpallikultuur ja milline on üleüldine mängijate valik. Kõvemad derbid toovad staadionile 30 000+ inimest.

Me vist unustanud Saksamaa 3-0 Eesti, Saksamaa 8-0 Eesti. Tuletan meelde, et 80 + miljonit inimest vs 1+ miljonit.

Näiteks, et kui vaatame lisaks Regionalliga meeskondade eelarvetele otsa, siis sealt joonistub välja kõvemad palganumbrid kui Eesti Premium liigas.

Ehk me jõuame selleni, et Saksa viiendas liigas on keskmine tase kindlasti parem kui Eesti Premium liigas, sest Eesti liiga keskmikud ja tabeli põhjakalad tõmbavad Eesti meistriliiga taset väga tugevasti alla. Seetõttu peamegi me enamus hooaega vaatama otsa väga ühepoolsetele mänguprotokollidele.

Flora ja Levadial pole Bundesligasse ega 2. Bundesligasse asja, sest neil ei oleks piisavalt pikka ja talendikat pinki, et tervet pikka hooaega seal konkureerida. Kui aus olla, siis isegi alustav 11 ei mängi neid liigasi välja. Selle kohta veel on tõendavaks argumendiks see, et meie parimad pojad lähevad Ida-Euroopa liigadesse, mitte Euroopa tippliigadesse. Näiteks Igonen läks üldse Poola esiliigasse. Teised on läinud välismaale, ei saa korralikku mänguaegagi - mehed ei mängi algkoosseisu kohtasi välja.

To Jälgija, ma pole öelnud, et Flora ja Levadia vireleks tabeli põhjas. Ma kirjutasin, et V taseme liiga on kõvem kui Premium liiga tase. Õpi lugema enne kui tuled kedagi "paika panema". Praegusel juhul tundub, et istu maha ja ole vait.

To Footsoccer, vabandust, aga sa oled reaalsusest väga kaugel. Sul on 0 argument, ainult pime optimism. Reaalsus on see, et Eesti klubidel pole finantsi, Eesti jalgpallis puudub vajaminev kultuur edasiminekuks ehk võimalus kuidagi klubi jalgpalli edasi arendada - luua finantsi, Eesti mängijad ei suuda edukalt ennast pilti mängida Euroopa madalamates liigades - pidevalt ainult uudised kuidas ei saada mänguaega. Arvestades, et Bundesliga keskmine mängija saab circa 1.5+ miljonit aastas palka ja siis 2. Bundesliga circa 500k keskmiselt... Meie poisid peaksid ammu juba turu keskmist alla viimas, sest odavad ja head mängijad... Aga nad ei ole seda tegemas. Meil kõva sõna kui mõni Eesti liiga tippmängija saab 5000 eurot kuus. :)
footsoccer   •  
To humorist...mis sa sogad, mees?! Sa mõtled ise argumente välja ju.
Kultuuri ei anna võrrelda, seda nkn....aga jutt käis Oberligast (5. Liiga saksamaal).
Seal on klubidel headel juhtudel paaritonnise mahutavusega staadionid, suuremad 7-8 k.

Regionaalliiga (4. Liiga saksamaal) seal on natuke suuremad ja kõige suuremad staadionid kuskil 15 k kandis. Mitmed tiimid on Bundesliga ja 2.Bundesliga meeskondade duublid ja noortetiimid ning väravaküttide edetabeli tippu jäävad 20-22 aastased mängumehed.

Tulles tagasi Oberliga juurde, kust sa võtad, et kalju paide, või miks mitte trans/legion nendega üldse mängitud ei saaks?!
Leian, et võiksid isegi võidule mängida.

Flora ja leva arenevad kiiresti ja järjekindlalt, arvestades mis summad flora liikuma on saanud on naiivne arvata et nad paremaks ei muutu.
Tulles eesti poistega ilma mingi eelarveta ja konverentsis punkte noppida, (tiimide vastu kes sinu viienda liiga satsidega põrandat pühiks) on tegelikult kõva sõna.....
humorist   •  
To Footsoccer

RegionalLigas ikka tavaline, et hooajal mõni 20+ k mäng toimub.
Alemannia Aachen vs Rot-Weiss Essen oli viimane 30+ k.

Eesti jalgpall saab ühe hooaja mitte tappa Fääride, Gibraltari, Iiri meeskondade käest ning härra footsoccer on laulmas kiidulaulu kogu Eesti jalgpallile.

Kus see kiire areng on olnud? Flora on 30 aastat tegus olnud ning ühe õnneliku juhuse läbi pärast seda kui UEFA on teinud reformi, tuli tulemus. Ma olen suht kindel, et see hooaeg midagi sellist me enam meie silmad ei näe.

> Tulles eesti poistega ilma mingi eelarveta ja konverentsis punkte noppida
Minu arust ei ole tegu amatöörmeeskonnaga, kõik saavad palka. Ehk eelarvega professionaalid. Lisaks me lugenud Eesti Ekspressist ka, et kui rahastatud Flora on.

Reaalsus on see, et meie paremaid mängijaid ei oota keegi 2. Bundesligasse. Flora ja Levadia maksimum on Regionalliga, nad on ainukesed, kes võib-olla on võimelised Oberliga võitma. Nüüd Legioni ja Transile mingisuguste võimaluste omistamine samuti naljakas. Väga näotud oma mängudes Levadia ja Flora vastu hooaja lõikes.

Siinkohal tuletaks meelde, et Eesti jalgpallurite suur probleem on vastupidavus - Eesti liiga mängijad ei pea vastu sellele tempole, et mida näiteks 2. Bundesliga mängib. Isegi koondise mängijad kõvemate koondistega füüsiliselt koheselt hädas.
TheBroEx   •  
Tuletan lihtsalt meelde nimed siim tenno ja kevin rääbis, kes tagumise otsa klubidest eelkõike tammekast läinud Saksamaa neljandasse liigasse. Seal mängimise kõrvalt ka tööd teinud. Ühesõnaga ei maksa haipida et saksa 4 või 5 nii tugevad on. Pigem mitte, kui selliste tasemetega mehed liiguvad nii eestist kui ka mujalt sinna.
Myyt50   •  
Ma ei teadnudki, et jalgpalli tulemusi eelarve põhjal pannakse nagu humorist siis räägib. Flora eelarve vs Eintracht Frankfurt ja mängisid täiesti võrdselt. Selle aasta euromängud Floral täiesti võrdsed, lisaks Levadia omad. Bundesliga alumisi näpistada oleks võib-olla palju palutud, aga sealt järgmised liigad täiesti mängitavad
J7P   •  
Suur vahe, kas mängida tiimiga karikaformaafis või 40 mängu nädalast nädalasse. Üheks mänguks on tiimi oluliselt lihtsam motiveerida ja edukalt häälestada. Stabiilselt sellist taset hoida nõuab hoopis midagi muud kui ühelgi Eesti tiimil olemas. Ehk ühe eduka näite põhjal ei saa üldistada.
kesa   •  
Rääbis mängib Saksamaal Oberligas (5 liiga) ja mängis vahepeal Landesligas (6 .liiga) Regionalliigas (4. liiga) mängisid koondislane Teever, (2 hooaega) Laabus (1 hooaeg) ja Siim Tenno,(2 hooaega) kes aga enamuse oma karjäärist mängis Oberligas Henrik Ojamaal 1 mäng 2. Bundesligas, Henri Anieril 6 mängu 2. Bundesligas Saksamaal läbi ei löönud.
Riho Saksus   •  
Nagu ütles Teever: Nemad oma Regionalliga satsiga oleks kindlasti Eestis mänginud esikolmiku kohale, Flora ja Levadia nende liigas mitte. Aasta oli siis 2010.
Regionalligades on klubisid mille eelarve aastas on kaugelt üle 10 miljoni euro. Teever oli Saksas tubli (ca 50 mängu/10 väravat) aga läbi ei löönud. Meil mängib Premium Liigas aafriklasi, kes saavad tasuks voodi ja kõhu täis.
Mida me üldse võrdleme.
Kulinitšile norm koht. Jõukohane.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Kristjan Jaak Kangur | 20 minutit näopeksu ja talutav kaotus Soomele – Eesti jalgpalli väärikuse uued mõõdupuud?
KUIDAS EDASI?
MÄNGIJATE MÕTTED
NAISTE JALGPALL
NAABRITE DUELL
HOOAJA EELVAADE
Saku astub hooajale vastu nii Rogicilt kui ka Arbeiterilt korjatud nippidega
JALKAJUTTE
UUE HOOAJA OOTUSES
Ajaloolise hooaja järel treeneritetiimi välja vahetanud Tammeka sihib taas medalit.
RISTNURK
 
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID