Kümne päevaga erakordse spurdi teinud Hertha tõstis end turvatsooni (0)

Jessic Ngankami värav võis suure tõenäosusega kindlustada Hertha püsimajäämise. Foto: Scanpix / EPA / Friedemann Vogel

Berliini Hertha jaoks on viimane kuu olnud närvesööv, sest meeskonda tabanud koroonakriis ja järgnenud isolatsioon pressisid viimased mängud kokku väga lühikesse ajavahemikku. Pealinnaklubi tuli sellest auga välja, sest 2:1 võit Schalke üle kindlustas tugevalt nende võimalusi lõpetada hooaega püsimajääjate hulgas.

Isolatsioonist pääsemise järel on Hertha pidanud viimase kümne päeva jooksul neli liigamängu, ent saanud sealt kätte kaks võitu ja kaks viiki ehk kaheksa punkti. Punase laterna Schalke vastu, kelle esiliigasse langemine sai selgeks juba ammu, jäädi kuuendal minutil kaotusseisu, ent 19. minutil keskkaitsja Dedryck Boyata viigistas. Võiduvärav sündis veerand tundi enne kohtumise lõppu 20-aastase Jessic Ngankami jalast.

Hertha lõpetas mängu kümnekesi, sest vahetusmees Dodi Lukebakio sai kaks kollast kaarti ja eemaldati 89. minutil, kuid võitu see enam ei vääranud. Samas tuli neil üle elada väga närvilised lõpuhetked, sest nii Shkodran Mustafi kui ka Benito Ramani löögid tabasid väravaraame, postide vahele Schalke aga palli enam ei saanud.

Berliini klubil on nüüd liigatabelis 34 punkti, kolme võrra rohkem kui Bremeni Werderil ja esimesena joone alla jääval Bielefeldi Arminial. Otse esiliigasse langemist tähendavast eelviimasest kohast lahutab Herthat aga juba viis punkti.

Kaks vooru enne liigahooaja lõppu pole püsimajäämist veel kindlustanud ka 12. kohal olev Mainz. Hertha vajab Bundesliga koha lõplikuks kindlustamiseks kahest viimasest kohtumisest Kölni ja Hoffenheimiga vaid ühte võitu, sest ka konkurentidega võrreldes parem väravate vahe räägib nende kasuks. Tõenäoliselt piisab neile püsimajäämiseks aga veelgi vähesematest punktidest, sest kaks selja taha jäävat põhikonkurenti Augsburg ja Werder mängivad järgmises voorus omavahel.

Schalke - Berliini Hertha 1:2 (1:1)