Kümnekesi lõpetanud Juventus ja Ronaldo jätkasid liigat sealt, kus pooleli jäi (0)

Paus? Äsjane ootamatu kaotus karikafinaalis? Juventust ei huvitanud. Esimeses sundpuhkuse järgses liigamängus sai tabeliliider Bologna  vastu kirja järjekordse 2:0 võidu ja Cristiano Ronaldo kasvatas isiklikku väravatearvet.

Juhtima pääseti pärast seda, kui kohtunik Gianluca Rocchi oli tükk aega videoekraani uurinud ja otsustanud, et nurgalöögiolukorras sikutas Stefano Denswijl tõepoolest Matthijs de Ligti särgist nahaalselt pikali. Ronaldo lasi väravas seisnud Lukasz Skorupskil löögisuunda aimates teelt eest kukkuda ja kõksas siis palli keskele. Portugallasse liigahooaja 22 tabamus tähendas ühtlasi, et ta ületas oma eelmise hooaja väravasaldo.

Teine värav sündis märksa ilusamal ja ootamatumal moel. Federico Bernardeschi leidis efektse sööduga karistusala servas Paolo Dybala, kes mängis palli endale paremini ette ja lõi Skorupskile püüdmatult 2:0. Ehkki teisel poolajal kontrollis mängud rohkem Bologna, jäid väravad nägemata. Peaasjalikult peavad võõrustajad selles süüdistama iseennast, sest 90 minuti jooksul suudeti väravaraamide vahele saata vaid üks pealelöök.

Külaliste antikangelaseks kerkis teisel poolajal vahetusest mängu tulnud äärekaitsja Danilo. 66. minutil sekkunud mees sai 82. minutil esimese kollase kaardi, kusjuures VAR kontrollis ka põgusalt, kas mitte anda punast. Tol hetkel Danilo pääses, ent sai oma punase kaardi lõpuks siiski kätte, kui tegi esimesel üleminutil lohaka vea ja sai teise hoiatuse, mis tähendaski eemaldamist.

Juventus venitas vähemalt korraks edu Lazio ees neljale punktile ja arvestades, et Rooma meeskonda ootab jaanipäeval ees raske lahing neljandal kohal oleva Atalantaga, omab tiitlikaitsja head võimalust vahespurdiks. Bologna püsib kaotusele vaatamata kindlalt tabeli keskel.

Bologna - Juventus 0:2 (0:2)