Kümnemeheline Lazio hävis ja Inter päästis oma hooaja (väravad!) (2)

Itaalia kõrgliiga 38. vooru viimane mäng pakkus rohkelt draamat. Enne matši viiendat kohta hoidnud Milano Inter tegi võimsa tagasituleku, alistades Lazio ning koos sellega tagati ka koht Meistrite liigas.

Interi ees kolmepunktilist edumaad hoidnud Lazio vajas vähemalt viiki, et neljas koht endale jätta. Inter pidi aga võitma, et vastane Euroopa liigasse tõugata ja ise uuel hooajal Meistrite liigas pallida.

Mäng algas Interi jaoks aga suure tagasilöögiga, sest üheksandal minutil sai omavärava enda nimele Ivan Perisic. Kaitsemängija Danilo D'Ambrosio tabamusest suudeti küll seis viigistada, kuid vahetult enne poolaega viis Lazio taas ette brasiillane Felipe Anderson.

Äärmiselt raskes seisus olnud Inter suutis siiski kõik veel heas mõttes pea peale pöörata. 78. minutil realiseeris penalti Mauro Icardi ning mõni hetk hiljem jäi Lazio kümnekesi, sest teise kollase kaardi oli teeninud Senad Lulic. Peagi viis Interi nurgalöögist juhtima Matias Vecino. Üleajal korjas Lazio poolelt pingil istunud Patric ka punase kaardi. Viigiväravani Lazio enam ei jõudnud ning nende hooaeg lõppes suure pettumusega.

Hooajale pani võiduka punkti ka AS Roma, kes Gianluca Pegolo esimese poolaja lõpus löödud omaväravast 1:0 võidu noppis. Sellega platseeruti Napoli järel tabelis kolmandaks.

Lazio - Inter 2:3 (2:1)
9. ov. Ivan Perisic, 41. Felipe Anderson - 29. Danilo D'Ambrosio, 78. pen. Mauro Icardi, 81. Matias Vecino

Eemaldamised: 79. Senad Lulic, 90+3. Patric (mõlemad Lazio)

Sassuolo - AS Roma 0:1 (0:1)