Kuningas tuli, nägi, skooris, kuid saadeti noruspäi lennuki peale (6)

Mohamed Salah murdis sel turniiril küll esmakordselt Igor Akinfejevi väravaluku ja lõi Egiptuse esimese värava MM-finaalturniiridel pärast 1990. aastat, kuid rahvuskoondist ta Venemaa vastu teisest kaotusest ei suutnud päästa.

Mängule mindi vastu teadmisega, et viik oleks Venemaa väga hea väravate vahe tõttu just võõrustajatele sobiv tulemus. Kumbki koondis midagi tagasi ei hoidnud, kuid hoolimata äärmiselt kõrgest tempost meeskonnad eriliste võimaluste tekitamisega ei hiilanud. Hästi võttis avapoolaja kokku fakt, et ainsa pealelöögi raamidesse sooritas venelaste 38-aastane kaitsja Sergei Ignaševitš,

Kerge initsiatiiv oli Venemaal, kuid kaks ehk parimat võimalust langesid Egiptusele. 19. minutil keerutas Trezeguet palli napilt tagumisest postist mööda, paar minutit enne poolaja lõppu sai esmakordselt vastaste viimasel kolmandikul palli ka Salah, kuid tema gilöök läks napilt mööda.

Teine poolaeg algas Hector Cuperi hoolealuste jaoks traagilise šokiteraapiaga.  Esmalt suunas avamängu ühe kangelase Aleksandr Golovini ebaõnnestunud löögi omaväravasse egiptlaste kapten Ahmed Fathi, seejärel realiseeris Mario Fernandesi söödu värava ees teine Saudi Araabia vastu säranud mees Denis Tšerõšev. Ning seejärel kasutas oma target-mani omadused ideaalselt ära Artjom Dzjuba, rammides lõpuks palli posti kõrvale enda turniiri teiseks väravaks.  15 minutiga oli Venemaa Peterburi publikumi meeleheaks 3:0 eduseisu sisse võtnud.

Kuigi Egiptusel õnnestus veel päris mitu head võimalust tekitada, piirduti tablool muutuste tegemisel vaid Salahi realiseeritud penaltiga.

Kui 12 aastat tagasi suutis korraldajamaa Saksamaa oma mängudega suvemuinasjutu hõngulise turniiri pidada, siis vaat et veelgi vägevamat unelmate turniiri on oma rahvale pakkumas Venemaa. 3:1 võit hoiab Venemaad võimsalt alagrupi tipus ning tõenäoliselt mängitakse viimases voorus Uruguayga alagrupi võidu nimel.

Venemaa - Egiptus 3:1 (0:0)
47. ov. Ahmed Fathy, 59. Denis Tšerõšev, 62. Artjom Dzjuba - 73. pen. Mohamed Salah

Hoiatused: 84. Smolov - 57. Trezeguet
Peakohtunik: Enrique Caceres (Paraguay)

Venemaa: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignaševitš, Tšerõšev (74. Kuzjajev), Gazinski, Zobnin, Golovin, Žirkov (86. Kudrjašov), Samedov, Dzjuba (79. Smolov).
Varus: Semjonov, Kuzjajev, Smolov, Lunjov, Kudrjašov, Granat, Aleksei Mirantšuk, Anton Mirantšuk, Gabulov, Jerohhin, Smolnikov.

Egiptus: El Shenawy, Gabr, Hegazi, Fathy, Hamed, Mohsen (82. Kahraba), Salah, Abdel Shafy, Elneny (64. Warda), Said, Trezeguet (68. Sobhi).
Varus: El Hadary, Elmohamady, Gaber, Morsy, Kahraba, Ashraf, Sobhi, El Wensh, Ekramy, Shikabala, Samir, Warda.