KuPS läheb euromängule vastu superemotsiooniga, eestlased põhis (1)

Ats Purje kuulus sel hooaja teistkordselt algrivistusse. Foto: KuPS

Ats Purje ja Artur Pika koduklubi Kuopio Palloseura alistas Soome kõrgliiga 14. voorus võõrsil FC Lahti 2:1.

Suusamekas läksid võõrustajad juba üheksandal minutil juhtima ja võitsid avapoolaja, kuid põhjanaabrite valitsev meister KuPS alla ei andnud. Teisel poolajal pöörati seis ümber, viigivärav sündis 61. ja võidutabamus alles 90. minutil.

Purje ja Pikk kuulusid esmakordselt koos algkoosseisu. Sel hooajal alles teistkordselt alustanud Purje kutsuti puhkama mõni hetk pärast viigiväravat, Pikk tegi kaasa täismängu.

Sarnaselt Eesti meistrile FC Florale ootab KuPS-i uuel nädalal uus võimalus eurosarjas: Euroopa liiga teises eelringis võõrustatakse Slovakkia hiidu Bratislava Slovanit. Meistrite liigas sai KuPS mäletatavasti 0:5 sahmaka norrakate Moldelt.

Koduses kõrgliigas ollakse taas suures mängus sees. 31 silma annavad hetkel teise koha, kuid kahe punkti kaugusel paiknev liider HJK on pidanud mängu rohkem. Järgmistega on väike vahe sisse rebitud, samuti mängu enam pidanud Turu Inter jääb nelja punkti kaugusele.