KuPS püüab täna tiitlit, mis teeks Purjest mitmes mõttes omalaadse rekordimehe (Purje pingil!) (0)

Ats Purje tööandja Kuopio Palloseura peab täna Soome kõrgliigas Turu Interiga kohtumise, mis otsustab meistritiitli saatuse. Veikkausliiga tabeli esimese ja teise meeskonna duell algab kell 15.

Olukord on intrigeeriv, sest tabelit kahe punktiga juhtiv KuPS tuleks meistriks nii võidu kui ka viigi korral, samas peetakse otsustav lahing Interi koduväljakul. Et KuPS ei peaks end seal vaeslapse rollis tundma, sõidab Kuopiost neid toetama tuhatkond fänni. Piletid enam kui 9000 pealtvaatajat mahutavale Veritase staadionile on mõistagi välja müüdud.

Seejuures oli KuPS-il juba eelmisel nädalal võimalus tiitlivõit kindlustada, kui kodus juhiti veel Honka vastu veel kümmekond minutit enne lõppu 1:0. Kuid siis suutis pronksiheitlust pidav külalismeeskond viigistada ja jätta tiitli otsustamise viimasesse mänguvooru. Varem on KuPS Soome meistriks kroonitud viiel korral, ent viimane tiitel jääb 1976. aastasse.

Kui täna koos Purjega taas meistriks tullakse, oleks see Eesti jalgpalluritele kamba peale 22. välisriigi meistritiitel. 17-liikmeline võitjate nimekiri aga ei pikeneks, sest Purje on korra juba saanud piiri taga võidurõõmu maitsta, tulles esmakordselt Soome meistriks juba 2008. aastal. Saatuse tahtel oli tema tööandjaks ja meistritiitli võitjaks toona just KuPS-i tänane vastane ehk Turu Inter.

Rohkem kui korra on välismaal tiitli võitnud seni vaid kaks eestlast: Urmas Rooba kolm korda FC Kopenhaageniga ja Inna Zlidnis samuti kolm korda Ferencvarosega. Ent kui Rooba tiitlid tulid aastatel 2003, 2004 ja 2006 ning Zlidnisel 2015, 2016 ja 2019 ehk mõlemal puhul ühe ja sama võrdlemisi lühikese perioodi jooksul, siis Purjel on võimalus venitada kahe tiitli võitmise vaheline aeg suisa 11 aastale ning saada esimeseks eestlaseks, kes võidutsenud kahe erineva klubiga.

Purje ise sai 22. septembril peetud kohtumises Mariehamniga vigastada ja pole viimases kahes voorus platsil käinud. Tuleviku suhtes võib tänavu KuPS-i eest 15 mängu pidanud ja viis väravat löönud eestlane siiski rahulik olla, sest KuPS pikendas temaga hiljuti lepingut ka järgnevaks hooajaks.

Täiendatud: Purje on tänases kohtumises varumeeste seas.