KuPS võitis otsustava mängu ja Purje tuli teist korda Soome meistriks (0)

Ats Purjest sai täna esimene eestlane, kes tulnud kahe erineva klubiga välisriigi meistriks, sest tema koduklubi Kuopio Palloseura (KuPS) alistas viimases voorus võõrsil Turu Interi 2:0.

Kuna Soome kõrgliiga kaks parimat meeskonda läksid omavahel viimases voorus vastamisi, siis kujunes tänane kohtumine sisuliselt finaaliks. KuPS-ile oleks tänu kahepunktilisele edule piisanud ka viigist, aga juhuse hooleks midagi ei jäetud ja teise poolaja alguses löödi kaks väravat. Tabamuste autoriteks olid Ilmari Niskanen ja Reuben Ayarna.

Vigastuspausilt naasnud Purje sekkus täna vahetusest 77. minutil. Kokkuvõttes sai ta sel liigahooajal kirja 16 mängu (neist 9 põhikoosseisus) ja 5 väravat.

Varem oli Purje Soome meistriks tulnud aastal 2008 tänase vastase Turu Interi ridades. 34-aastane Purje pikendas hiljuti KuPS-iga lepingut veel ühe hooaja võrra, seega on tal järgmisel hooajal võimalus Meistrite liiga eelringis osaleda ja meistritiitli kaitsmist proovida.