Kuressaare lõi Viljandis kolm väravat ja tõusis seitsmendaks (2)

FC Kuressaare alistas Premium liiga 17. voorus võõrsil Viljandi Tuleviku 3:1 ja tõusis viljandlastest mööda, seitsmendaks.

Tulevik läks mängima seekord mitte viiese, vaid neljase kaitseliiniga ning enamasti keskkaitses tegutsev Sander Post oli täna koos Kristen Kähriga ründes. Viljandlased alustasidki aktiivsemalt, aga mõne aja möödudes mängupilt võrdsustus.

34. minutil mängis Kuressaare paari ühepuutesööduga terava nurga alt löögile Mario Sterni, kes vajutas palli lati alla. Viimase söödu andis Sander Laht.

Mängu saatus otsustati teise poolaja esimeses pooles, kui saarlased näitasid kindlamat mängu ja viljandlased olid liimist lahti. Esialgu võõrustajad veel pääsesid, sest Lahe kauglöök tabas latti ning tagasipõrganud palli peaga väravasse koksanud Sterni vastu fikseeriti napp suluseis.

Kohtumise kaks kangelast mängisid taas hästi kokku 55. minutil, kui Stern andis välisküljega oivalise läbisöödu ning Laht pääses üks-ühele ja lükkas palli kindlalt alla nurka - 0:2.

Post kõmmutas healt positsioonilt üle värava, aga teiselpool väljakut jättis Kuressaare kasutamata kaks suurepärast võimalust: Karl-Romet Nõmmiga silmitsi pääsenud Stern läks jõuga lööma ja oli ebatäpne, Lahe lähilöögi tõrjus Nõmm jalaga.

65. minutil andis Laht läbisöödu kaitseliini taha ja Stern veeretas palli vastutulnud Nõmmist mööda - 0:3.

Tulevik üritas mängu päästa kõrgete tsenderdustega, kuid lõi tagasi ainult ühe värava, kui Martin Allik tsenderdas, Rainer Peips jätkas peaga ja Post skooris jalaga.

Mängu parim - Sander Laht

Laht lõi ühe värava, andis kaks resultatiivset söötu ja kõmmutas ühe kauglöögi latti. Tänu tänasele tabamusele tõusis ta Kuressaare aegade parimaks väravakütiks.

26. mail kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Viljanid JK Tulevik - FC Kuressaare  1:3 (0:1)
75. Sander Post - 34., 65. Mario Stern, 55. Sander Laht

Väravasöödud: 75. Rainer Peips - 34., 65. Sander Laht, 55. Mario Stern
Hoiatused: 83. Gerdo Juhkam - 31. Sander Seeman
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 237
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Lauri Salei, Dmitri Vinogradov

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Gerdo Juhkam, Alex Roosalu, Gustav-Hendrik Seeder, Robert Taar (70. Illimar Loigo), Tauno Mõttus, Sander Post, Indrek Ilves (69. Lauri Elur), Rainer Peips, Kristen Kähr (64. Roger Teor).
Varus: Marten Ritson, Gunnar-Laur Sindi, Lauri Elur, Illimar Loigo, Roger Teor.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Märten Opp, Mario Pruul, Sander Viira, Mairo Miil, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (46. Oliver Rass), Rasmus Saar (85. Karmo Paju), Sander Laht, Mario Stern (66. Margus Rajaver).
Varus: Oliver Rass, Margus Rajaver, Karmo Paju, Renno Soosaar, Georg Ander Sild.