Kuus minutit, kolm liidrit, 94. minuti tiitlivärav ristnurka: Alderweireld tõstis sünnilinna klubi dramaatiliselt meistriks (video väravast!) (2)

Toby Alderweireld lõpetas Antwerpi tiitlipõua. Foto: Scanpix / Zuma Press / Virginie Lefour

Euroopa kõrgliigade kõige dramaatilisema tiitliheitluse au saab tänavu endale Belgia, kus meistriks krooniti 66-aastase vahe järel taas Royal Antwerp. Seejuures jõudis end vähemalt hetkeks meistrina tunda kolm klubi - ja seda vaid kuue minuti sees!

Hooaja viimasele voorule läksid võrdsete punktide pealt vastu Antwerp, Genk ja Saint-Gilloise'i Union. Kaks esimest mängisid omavahel, Union kohtus aga tiitlikaitsja Club Bruggega. Teise poolaja alguses juhtima asunud Unionile sellest seisust esialgu piisas, sest Genki poleks aidanud ka see, et nad ise avapoolaja lõpus 1:0 ette läksid. Antwerp viigistas, kuid 75. minutil viis Bryan Heynen uuesti Genki ette.

Algas 88. minut, Union juhtis 1:0 ja hoidis tiitlist kinni. Siis aga Brugge viigistas, mis tähendas seda, et nüüd kuulunuks tiitel juba teises mängus 2:1 ees olnud Genkile. Kuid nemadki ei saanud kaua rõõmustada, sest neljandal üleminutil astus lavale ülikogenud Toby Alderweireld. Senise karjääri jooksul Amsterdami Ajaxis, Atletico Madridis, Southamptonis ja Tottenhamis mänginud kaitsja põikas korraks Katarisse Al-Duhaili ridadesse ning kuulutas seejärel, et soovib naasta sünnilinna Antwerpeni esindusklubisse.

Märtsis koondisekarjääri lõpust teatanud Alderweireld, kes on 127 koondisekohtumisega Belgia läbi aegade paremuselt kolmas mängija, sai neljandal üleminutil karistusala joone taga palli ja saatis selle Genki värava ülanurka. 2:2 tähendas, et nüüd oli tiitlis jällegi kinni Antwerp. Et kohtumine lõppeski 2:2 viigiga, teises mängus meeleheitlikult väravat lööma läinud Union lasi aga hoopis Bruggel kaks korda võrku sahistada ja kaotas 1:3, võis Antwerp alustada tiitlipidu.

Belgia meistriks tuldi läbi aegade viiendat korda. Riigi vanimaks klubiks loetava Antwerpi varasemad tiitlid pärinesid 1929., 1931., 1944. ja 1957. aastast ehk meistrikarikas tõsteti taas pea kohale 66-aastase vaheaja järel. Ühtlasi lunastati pääse Meistrite liiga play-off-ringi, Genki osaks jääb mängimine Meistrite liiga teine kvalifikatsiooniringis. Tänavu Euroopa liigas veerandfinaali jõudnud Unioni ootab ees Euroopa liiga play-off-ring.

Antwerpi juhendab mängijana PSV, Barcelona, Müncheni Bayerni ja Milani särki kandnud Mark van Bommel, klubi tehnilise direktorina on ametis teine Hollandi legend Marc Overmars. Alderweireldi kõrval on klubi teine tähtmängija endine Hollandi koondislane Vincent Janssen, kes lõi lõppenud hooajal meeskonna parimana 18 väravat. Vahepealsetel aastatel langeti suisa 13 hooajaks kõrgliigast välja ning sinna naasti alles 2017. aastal.