Lacazette naasis Prantsusmaale väravaga, PSG tegi puhtaima töö (0)

Lyoni kapten Alexandre Lacazette tegi skoori penaltipunktilt. Foto: Scanpix / Romain Biard / LPS / Zuma Press

Prantsusmaa kõrgliiga uus hooaeg lükati käima väravarohkelt. Suured võidud said kirja Pariisi Saint-Germain, Lille ja Marseille. Tuliselt madistasid seevastu kõrgliigasse tõusnud Toulouse ja Ajaccio.

Ühe kõige tormilistemast mängudest pidasid maha Lyon ja kõrgseltskonda tõusnud Ajaccio. Kodused läksid juhtima juba 12. minutil, kui osava kombineerimise järel pääses keerutama Tete. Kümmekond minutit hiljem läks penalti löömiseks, sest Cedric Avinel võttis värava poole tõtanud avavärava autori julmalt maha. 11 meetri punktile asunud Alexandre Lacazette oli kindel - 2:0.

Sellega avapoolaja sündmused ei lõppenud, sest loetud minutid hiljem küpsetas Lyoni väravast totaalselt ebaõnnestunult välja tulnud Anthony Lopes ja ka Ajacciole anti penalti. Lisaks saadeti Lopes punase kaardi tõttu väljakult ära. Ajaccio penalti realiseerimise rõõm jäi Thomas Manganile. Päris poolaja lõpus jäid ka külalised vähemusse, sest Romain Hamouma võttis teise kollase kaardi. Seisuga 2:1 matš ka lõppes.

Clermontil külas käinud Pariisi Saint-Germain tegi ära igati puhta töö, saades kirja 5:0 võidu. Neymar viis omad juhtima juba 9. minutil ning veerand tundi hiljem sai oma tabamuse kirja ka korraliku kuuli põrutanud Achraf Hakimi. 38. minutil sutskas Neymari keerutatud palli võrku Marquinhos.

Teine poolaeg kuulus suuresti Lionel Messile, kes sai jala valgeks 80. minutil. Kuus minutit hiljem demonstreeris Argentina ründaja oma vinget jalgratast, tehes ühtlasi lõppseisuks 5:0.