Vennad Williamsid tegid ajalugu ning Athletic Bilbao jättis tulega mängimisest hoolimata võidu koju (0)

Bilbao kaks väravaautorit. Vasakul: Inaki Williams, paremal: Nico Williams. Foto / Scanpix / Luis Tejido / EPA

Laliga kuuendas mänguvoorus triumfeerisid Athletic Bilbao, kes alistas 3:2 Rayo Vallecano, ja Valencia, olles koduväljakul 3:0 üle Celta de Vigost.

Kohtumises Athletic Bilbao ja Rayo Vallecano vahel läksid külalised juba 5. minutil juhtima, kui koduvõistkond kaotas enda karistusala ääres palli. Fran Garcia andis röövimise järel palli väravaesisele, kust Oscar Trejo suunas selle Unai Simoni seljataha.

Külaliste eduseis pikalt ei püsinud, sest juba 14. minutil viigistas oma 237. järjestikust La Liga mängu pidanud Inaki Williams. Bilbao raudvara pealelööki Stole Dimitrevskil tõrjuda ei õnnestunud ning tablool terendas 1:1 viik.

Viigiseis püsis 14 minutit, sest 28. minutil viis Oihan Sancet koduvõistkonna juba juhtima. Vasakult äärelt tulnud madala tsenderduse lajatas Sancet ühe puutega võrku. Eduseisu saavutamise järel jätkati samas vaimus ning juba 33. minutil suudeti vahet kahekordistada. Seekord skooris Nico Williams, kusjuures esmakordselt said vennad Nico ja Inaki mõlemad samas La Liga mängus värava kirja. Üheskoos viibiti väljakul 42. korda.

Teisele poolajale minnes tundus, et mäng on tehtud, aga 80. minutil vähendasid külalised vahe minimaalseks. Jala sai valgeks kolumblane Radamel Falcao. Viimase kümne minutiga siiski väravaid rohkem ei löödud, Bilbao võitis 3:2.

Avapoolaeg Valencia ja Celta de Vigo vahel tõi võimalusi mõlemale poolele. Külaliste ohtlikuim võimalus tuli 26. minutil, kui Valencia mehed suutsid oma värava ees söödumängus põruda. Celta mehed tegid paar kiiret söötu, mis kulmineerus Jörgen Strand Larseni pealelöögiga. Norralane proovis palli tõsta paremasse ristnurka, aga löök läks pisut mööda.

Koduvõistkonna esimese poolaja parim võimalus tekkis 37. minutil, kui Samuel Lino pealelöögi tõrjus Giorgi Mamardashvili väravaesisele. Seal oli jaol Samu Castillejo, kes tegi seisuks 1:0. Sama seisuga mindi ka vaheajale.

Teine poolaeg tõi samuti mõlemale poole võimalusi, kuid väravavahid olid tasemel. 82. minutil suutis koduvõistkond eduseisu siiski duubeldada, kui Marcos Andre raius mänguvahendi jõuga väravasse. 0:2 kaotusseisu järel muutus Celta de Vigo kaitseliin hapramaks, mis omakorda andis Valenciale võimaluse lüüa kolmas ning 90+3. minutil Andre Almeida seda ka tegi.

Valencia - Celta de Vigo 3:0 (1:0)