Legend lõpetas tipus: Rimo Hunt riputas putsad varna (17)

Rimo Hunt otsustas tipus olles karjääri lõpetada. Foto: Gertrud Alatare

Möödunud aasta lõpus Nõmme Kaljuga Eesti meistriks tulnud Rimo Hunt (33) on otsustanud profikarjääri lõpetada.

"Suures plaanis läksime ilusasti eraldi teed. Neile (Kaljule - toim.) mul pretensioone ei ole. Oleksin võinud edasi mängida, kuid teatud põhjustel olen otsustanud profikarjäärile joone alla tõmmata," tõdes Hunt Delfile, et Nõmme klubis oleks ta võinud jätkata, kuid mõlemat poolt rahuldanud kokkulepet lõpuks siiski ei sündinud.

33-aastane ründaja andis mõista, et Kaljus ei nähtud teda enam algkoosseisu mängijana ja seetõttu oli tal ka lihtsam otsustada. "Olen natuurilt selline inimene, et varumeheks ma ei sobi," tunnistas Hunt. "Passi järgi ei oleks tegelikult ju viga midagi. Füüsis ja võimekus on ka veel olemas. Kui aga öeldakse, et ma ei ole enam 100 protsendi mees ning mind peetakse 50 protsendi meheks, siis on aeg lõpetada."

Kuna Eestis soovib Hunt ainult tiitli peale mängida, ei olnudki tal teist valikut. "Kui minu natuuri vaadata, siis mul ei olegi Eestis rohkem variante," välistas ta nii Florasse kui ka Levadiasse mineku. "Üks nimetatud klubi ei võtaks mind kindlasti ja teisega tunnen ise, et ei oleks mõistlik." Välismaale ei soovi ta praegu minna pere pärast. "Tasuks minna väga hea pakkumise korral, kuid sellist ei paista kusagilt. Praegused väljavaated ei oleks pere jaoks head," lausus ta.

Tipptasemele jõudis Hunt alles 26-aastaselt, kui lõi käed Levadiaga. Nendega võitis ta ühe meistritiitli ja kolm hõbemedalit. Vahepeal mängis ta kaks aastat ka Kasahstani kõrgliigas Kõzõlorda Kaisaris. Eelmisel talvel liitus ta Nõmme Kaljuga, kelle eest lõi 29 liigamänguga 14 väravat, mis aitas klubi Eesti meistriks. Eesti koondises jäi Hundi saagiks seitse kohtumist ja üks värav.

17 kommentaari

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (16)

ROOTSI KUNN   •  
Tõesti kahju ,et Hunt lõpetab , oli väga kompromissitu võitleja ja hea eeskuju noorematele .Edu ja loodetavasti jätkab jalgpalli juures mõnel muul moel.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEERITS LIITUS TRANSIGA
EESTLASED VÕÕRSIL
KODUNE JALGPALL
VÄLISMAA MÄNGUD
EESTI LAUL
Kui Inger Eesti Laulu kinni paneb ja Eurovisionile sõidab, tuleb tänada ka Lionel Messit!
TÄHTSAT
PIKEMAT LUGEMIST
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID