Legendaarne türklane vajas Euroopa tipus vaid üht võimalust ja PSG staaride armee valitsusaeg sai otsa (0)

Yusuf Yazici ja Burak Yilmaz. Foto: Scanpix / Stephane Mahe / REUTERS

Paris Saint-Germaini valitsusaeg Prantsusmaal on ametlikult lõppenud, kui viimased kaheksa vooru kaotuseta läbinud Lille Burak Yilmazi juhtimisel meistrikarika pea kohale tõsta sai.

Lille alustas viimast mängupäeva teadmisega, et võit tagaks neile meistritiitli. Tundub, et mingit pinget mehed ei tundnud, sest Jonathan David viis Lille'i juba kümnendal minutil juhtima ja poolajapausile mindi juba 2:0 eduseisus. Teise värava sai enda nimele Yilmaz, kelle hooaja lõpp suisa muinasjutuline oli.

Yilmaz on küll Euroopa palliplatsidel tuntud suurus, aga seni oli vanameister pallinud ainult Türgi klubides. 34-aastaselt otsustas ta mullu, et soovib mängida ka Euroopa tippliigades ja liitus Lille'iga. Ta alustas hooaega resultatiivselt, kui sügisel suutis skoori teha neljas kohtumises järjepanu, aga pärast aastavahetust ootas ees paarikuune vigastuspaus. Viimase seitsme vooruga suutis ta aga lüüa seitse väravat ja nii tõrjuti meeskonnaga kõik PSG rünnakuüritused, et tabelitippu tõusta. Lille toetus lõppenud hooajal üldse paljuski türklastele, sest lisaks Yilmazile mängisid meeskonnas suurt rolli ka Yusuf Yazici ning Zeki Celik.

Lille'i jaoks oli see ajaloos neljas Prantsusmaa meistritiitel. Esimesed kaks võideti 1946 ja 1954, aga kolmas Eden Hazardi juhtimisel kümme kevadet tagasi.

PSG andis omalt poolt kõik ka hooaja viimases voorus Bresti vastu. Neymar lõi küll 19. minutil penalti mööda, ent 37. minutil saatis Angel Di Maria nurgalöögi otse Bresti väravasse. Ametlikult läks see siiski Romain Faivre omaväravaks. 2:0 lõppseisu vormistas Kylian Mbappe.

Korraks tõusis virtuaalses tabelis juba kolmandaks Lyon, kes poolaja Nice'i vastu 2:1 võitis, ent lõpuvile kõlades säras tablool Nice'i 3:2 eduseis. Monacole piisas seega pronksi kindlustamiseks 0:0 viigist Lensi vastu täielikult. Kuivõrd Prantsusmaalt saab Meistrite liigasse kolm klubi, siis tähendab see, et Lyon jääb sealt välja.

Mängujärgselt teatas aga Lyoni mullu Meistrite liiga poolfinaali tüürinud Rudi Garcia, et see jäi tema viimaseks kohtumiseks. "Me oleme väga pettunud. See oli minu viimane mäng ja ma oleks tahtnud lõpetada Meistrite liiga positsioonil. Minu seiklus lõppeb siin,"  tunnistas ta klubi pressiteenistuse vahendusel.

Kuivõrd Brest kaotas 0:2 PSG-le, siis oli Nantes'il hiilgav võimalus tõusta tabelis väljalangemistsoonist välja, ent kodus kaotati 1:2 Montpellierile. Otse esiliigasse langevad Nimes ja Dijon ning nende asemel tõusevad üles Troyes ja Clermont Foot. Nantes kohtub üleminekumängudel Toulouse'iga.

Angers - Lille 1:2 (0:2)