Legion lustis, kohtunikuga pahurdanud Tartu Kalev lõpetas vähemuses ja nulliga (0)

Nikita Ivanov sahistas Esiliiga B-s Tartu Kalevi võrku. Foto: Oliver Tsupsman

Esiliiga B 31. vooru ühes kohtumises alistas Tallinna Legioni duubelmeeskond neile külla tulnud FA Tartu Kalevi 3:0. Mänguseis täit tõde mängust ei näita, sest võõrustajad otsustasid mängu saatuse ära alles lõpuminutite kahe väravaga. Palju kriitikat oli kuulda külaliste poolelt peakohtuniku suunas ja pole üllatav, et mängus jagati välja suisa 10 kollast kaarti.

Mängu alustati mõlemalt poolt ohtlike momentidega, kui ühelpool väljakut sundis Nikita Ivanov vastaste puurivahi Karl Vaabeli tõrjele ja peagi lajatas teiselpool väljakut Siim Tenno kastist väljaspool olles palli latti.

Skoor avati 10. minutil, kui omavahel kombineerisid kontrarünnakul kenasti Deniss Drabinko ja Ivanov, kellest teine üks-üks olukorras realiseeris - 1:0. Legionil oli selgelt rohkem võimalusi, aga pääsesid korra ka tartlased ohtlikult kiirrünnakul löögile, seni aga kumbki meeskond skoori ei suutnud suurendada. 35. minutil lendas Nikita Grankini sooritusest pall latipõrkest üle.

Vahepeal oli kuulda tartlaste poolset kriitikat peakohtuniku Dmitri Kirilovi suunal, kuna päriti aru, miks nende ropendamisele kohe sõnad peale loetakse, aga võõrustajate venekeelne sõim jääb üldse tähelepanuta. Mis iganes vilemehe vastus sellele oli, polnud külalised selgelt selle hoiakuga rahul.

Kuigi teisel poolajal olid külalised selgelt aktiivsemad ja palli vallati rohkem kui avapoolajal, siis ohtlikumad momendid olid ikkagi Legioni omadel, kui mitmes olukorras päästis Vaabel külalised halvimast.

66. minutil oli Legioni mängija vasakul äärel kiiresse lidumas, kes söötis palli endale ette. Segama läks teda Martin Aasmäe, kes nii öelda kattis oma seismisega palli, et see vastasest auti veereks. Selja tagant tulnud Legioni oma vihastas, et otsetee pallile kinni pandi ja pall läkski temast auti. Mängijate vahel oli minimaalne kokkupuude ja kui esialgu vile vaikis, siis kodumeeskonna mängija ropendamise ja protesteerimise peale kõlas siiski vile ja Kirilov näitas Aasmäele hoiatuskaarti. Mitmed hämmingus külalismängijad kogunesid vilemehe ümber, pärimaks, mille eest esiteks vile kõlas ja mis põhjusel üldse kollast kaarti näidati.

Kui kohtumise jooksul oli tooreid kossipanekuid ja vastaste mahavõtmisi esinenud ning need ka hoiatuskaartidega karistatud, siis viie minuti möödudes polnud külaliste sees pulbitsenud emotsioon kuskile ära kadunud. Nõuti Deniss Ruusile kollast kaarti korduva rikkumise eest. Lõpuks Kirilov näitaski seda Ruusile, ent seejärel näitas rahulolematuse eest teist kollast ja sellega kokku punast kaarti Tennole. Mõni minut hiljem, kui taas kaheldav vile kõlas, luges Ats Toomsalu peakohtunikule ette, et nii mõnigi ta otsus on täiesti vale olnud ja selline sõnavõtt karistati ilmselgelt taaskordse kollase kaardiga.

77. minutil oli ühtäkki viik enamgi, kui õhus, ent Tartu omad kõmmutasid ülinapilt väravaraamidest mööda. Hoopis Ruus oli see, kes võttis suurema pinge mängust ära, kui 84. minutil lajatas karistusalajoonelt palli võrku ja suurendas omade eduseisu. Vähem kui minut hiljem sai Grankin purjetada vastaste kasti, kus oli talle liiga palju vaba ruumi jäetud ning seda ei jäetud ära kasutamata - pall väravasse ja lõppskoor sellega vormistatud. Pärast lõpuvilet vestlesid mitu tartlast väljaku keskringil veel pikalt peakohtunikuga, teemaks tedagi mis, iseasi kas sel suurt mõtet enam oli.

Kuuendal kohal jätkav Legioni duubel saab natukene kergendatult hingata, sest teenitud on nüüdseks 39 punkti. Järgmisel kohal oleval Tartul on küll 35 punkti, aga nüüd peab juba rohkem vaatama, mis neist tagapool toimub, sest võidu noppisid selles voorus nii Nõmme Kalju duubel, kes neist nüüd vaid üheainsa punkti kaugusel ja Läänemaad edestatakse nüüd kahe punktiga. Teatavasti kukuvad hooaja lõppedes liigast välja kaks viimast ja kaheksandale kohale tulev mängib üleminekumänge.

See on kõik loomulikult teoorias, kuna kellegi loobumise korral võib keegi tänu sellele püsima jääda, ent senikaua kuni neid jutte pole, tuleb võidelda lõpuni, et liigasse ikka püsima jääda. Järgmises voorus võõrustab Tartu Kalev teisel kohal olevat Tabasalu ja Legioni duubel sõidab Lasnamäele, kohtumaks seal liidri FC Tallinnaga.