Legion võttis Tarva vastu tuima võidu (0)

Esiliiga 27. voorus teenis kindel liider Tallinna Legion Kadrioru staadionil 2:0 võidu külla tulnud Rakvere Tarva üle. Külalised parkisid enamiku ajast bussi, kuid pärast teist väravat oli selge, kuhu sadamasse mäng tüürib.

Legion asus kohtumist juhtima esimesest pealelöögist 8. minutil, kui German Ussov andis otsajoone juurest palli keskele, kus Rejal Alijev esimese puutega väravavõrgu sahisema pani.

Rakvere vastas mõne aja pärast hea söödumängu tipuks korraliku pealelöögiga, ent see lendas otse Eduard Orehhovile sülle. Avapoolaja lõpus eksis külaliste puurilukk Artjom Levizi, kui söötis palli kastist väljaspool olnud vastasele. Sekundid hiljem pääses Maksim Lipin löögile, ent üritus jäi ebatäpseks.

Teisest kolmveerandtunnist oli vaevu minut mängitud, kui väljakuperemeeste rünnakul kruviti pall väravaesiselt läbi, kus Lipin ei saanud pallile pihta. Olnuks puude olemas, saanuks poolkaitsja palli tühja väravasse lükata, aga läks teisiti. Vähem kui kümme minutit minutit hiljem oli taas aktsioonis Lipin, kel oli hea koht löömiseks, ent selle asemel hakkas otsima sööduga kaaslast, kes mõttega kaasa ei läinud ja edasi ei liikunud. Kokkuvõttes luhta läinud hea rünnak.

Kui kohtuvad liider ja tabeli eelviimane meeskond, siis pole ime, et eelviimane võtab kaitsvama formatsiooni. Nii ka seekord - Rakvere kaitses kompaktselt ja kohati vägagi hästi. Tipus tegutsenud Erik Andres Raja tuli mitmel juhul omadele kaitsefaasis appi, ent hiljem jäi rohkem ette ootama kontravõimalust.

67. minutil otsustati aga mängu saatus ära, kui Stanislav Goldberg andis vasakult äärelt söödu Stefan Tšendeile, kes esimese puutega omade eduseisu duubeldas.

Pärast suuremat kaotusseisu Rakvere taktikat väga ei muutnud ning keskendus kaitsele. Legion aga jahtis rohkemat ja kaugel polnud ka kolmas. Andrei Sidorenkov näitas head jalga, pannes paar napikat karistuslööki ristnurga suunas teele.

85. minutil mängis Aleksandr Volodin kaaslastega lühikesi sööte, mille järel purjetas kasti ja pani puraka teele, ent pall tuhises napilt raamidest mööda. Viimase akordina sooritas Maksim Babjak kauglöögi, mille järel Rakverel oli õnne, et löök suundus raamidest mööda, sest Levizi puterdas palli käest ja see veeres üle otsajoone.

Peakohtunik lisaminuteid ei andnud, sest oli selge, et Legion on Tarvast üle ja külalised ei üritanudki uisapäisa ründama hakata. Selle tõestuseks fakt, et kogu mängu peale tegi Rakvere vaid ühe pealelöögi.

Kuna Legioni lähim jälitaja Pärnu Vaprus kaotas täna võõrsil Tartu Tammeka U21-le 1:3, suurendas pealinna klubi Vaprusega vahe juba 15 punktile. Tarvas on jätkuvalt eelviimasel kohal.

1. septembril kell 13.00 Kadrioru staadionil

Tallinna JK Legion - Rakvere JK Tarvas  2:0 (1:0)
8. Rejal Alijev, 67. Stefan Tšendei

Hoiatused: -
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 77
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Rasmus Maalinn, Sander Saga

Legion: Eduard Orehhov, Aleksandr Volodin, Artur Šarnin, German Ussov (56. Vsevolod Zassuhhin), Andrei Sidorenkov, Deniss Vnukov, Stefan Tšendei (68. Giorgi Gvinašvili), Marek Šatov (73. Maksim Babjak), Maksim Lipin (70. Kirill Vinogradov), Stanislav Goldberg (75. Šahrijar Abdullajev), Rejal Alijev.
Varus: Nikita Kajalin, Giorgi Gvinašvili, Vsevolod Zassuhhin, Šahrijar Abdullajev, Kirill Vinogradov, Maksim Babjak, Semjon Beljakov.

Tarvas: Artjom Levizi, Taavi Münter, Mihkel Saar, Karel Liblekas, Madis Reimal, Andreas Lilleoja (63. Uku Laht), John-Eric Juht (68. Robin Klaus), Siim Rannamäe, Jaan Matis Kangur (81. Hanno Vahula), Matteo Kisand, Erik Andres Raja (63. Robi Štšjogolev).
Varus: Uku Laht, Rene Põldmaa, Robi Štšjogolev, Hanno Vahula, Robin Klaus.