Legioni võidumängult toimetati mängija haiglasse (0)

Esiliiga 28. voorus võttis Tallinna Legion võõral väljakul Maksim Lipini väravast minimaalse võidu Tallinna Kalev U21 vastu. Sellega astuti suur samm kõrgliigasse tõusmise nimel, ent edulugu jäi varjutama German Ussovi vigastus. Kaitsemängijale kutsuti kiirabi ning ta toimetati mängult haiglasse.

Kodumeeskond alustas kohtumist agressiivselt ning pani lühikese aja jooksul külalismängijad proovile. Esiteks blokeeriti esimene pealelöök, seejärel tuli Legioni väravavaht Eduard Orehhov karistusalast õigel ajal välja klaarima ning 7. minutil tekkis soodne koht skoorimiseks pärast Ussovi pallikaotust. Pall söödeti Martin Vetkalile, kes pääses uhkes üksinduses üks-ühele, ent viivitas löögiga, kõige lõpuks haaras Orehhov nahkkera vastase jalalt.

Pärast seda võtsid külalised domineerimise enda kätte ning sundisid mitmel korral Karl Andre Vallneri tõrjele. 34. minutil joosti pallivõitluses äärel Ussovile sisse, mille järel kaitsja pahasti kukkus ja viga sai. Valukarjed kostusid pikalt, viga olukorrast ei antud, ent mäng ilmselgelt peatati, mis sellest, et mängija oli niigi kukkumise järel väljakupiiridest väljapoole lennanud. Enamik Legioni väljaku- ja varumängijatest kogunes viga saanud meeskonnakaaslase ümber,  ent oli selge, et asi on tõsine ja tuleb teha avapoolajal juba teine sunnitud vahetus. Lõpuks talitati Ussov kaaslaste vahel minema ja kohale kutsuti kiirabi.

39. minutil pettis Vetkal kaitsja kenasti ära ja pani palli lati alla teele, ent puurilukk lükkas selle raamidest üle. Avapoolaja lõpuminutitel oli Lipinil võimalus, ent Vallner ei lubanud end üle mängida ning sellega sai avapoolaeg lõpu. Pausi ajal saabus staadioni äärde kiirabi ning Ussov, kes ei saanud ühele jalale üldse toetada, toimetati haiglasse.

52. minutil jäid väljakuperemeeste kaitsjad passiivseks ning ohtlikult sai seetõttu löögile Stefan Tšendei, ent Vallner pareeris. 58. minutil sai Legion oma tahtmise, kui kastist väljaspool olles sai Lipin lühikese passi, mille järel lajatas tugevast löögist palli värava tahanurka - 0:1!

Kümme minutit hiljem kaotas Stanislav Goldberg palli liialt kergelt ning võõrustajatel tekkis hea šanss, kuid külaliste viimane kaitsja suutis halvima ära hoida. Sellele vastasid Legioni mängijad teravalt, kui hea tsenderduse järel pääses lähedalt peaga löögile liiga resultatiivseim, Rejal Alijev, ent Vallner vastas hiilgava tõrjega.

Külalised jätkasid initsiatiivi hoidmise ja momentide tekitamisega. Vsevolod Zassuhhinil oli hea võimalus mäng riiulisse ära saata, ent hästi välja mängitud kohast jäi löök ebatäpseks. Teisel lisaminutil tekkis kodumeeskonnal šanss, kui Legioni omadel kaitses peata olek tekkis. Ei tuldud toime palli klaarimisega, seejärel suudeti kuidagi järgnenud löök blokeerida, ent ka jätkuolukorras ei kannatanud nende tegutsemine kriitikat. Lõpuks lahenes kõik nende poolt vaadatuna siiski hästi ning lõpuvile tähendas, et astuti suur samm kõrgliigasse tõusmise suunas.

Legioni edumaa kasvas Pärnu Vapruse ees 21 punktile. Tallinna Kalev U21 jätkab kaheksandal kohal ehk jätkuvalt üleminekumängudele viival positsioonil.

14. septembril kell 13.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna JK Legion  0:1 (0:0)
58. Maksim Lipin

Hoiatused: -
Mänguolud: +14, vahelduv pilvisus, tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras