Levadia tulevikuprojektid tegid skoori, aga Purje vedas Kalevi võidule (+ galerii!) (0)

Esiliiga kahes reedeses mängus said kolm punkti tabelisse juurde kaks kõrgliigapääset sihtivat meeskonda Tallinan Kalev ja Maardu Linnameeskond. Kalev alistas FCI Levadia U21 meeskonna 4:3 ja Maardu oli 3:0 üle FC Flora duubelmeeskonnast.

Kalev asus Ats Purje ja Reinhard Reimaa väravatest juba esimese kümnekonna minutiga juhtima ja ehkki Levadia noor ründaja Aamir Abdallah, kes sai hiljuti kirja ka esimesed minutid kõrgliigas, suutis ühe värava tagasi lüüa, mindi tänu Murad Velijevi väravale ja Purje teisele tabamusele pausile Kalevi pealtnäha kindlas 4:1 eduseisus. Teisel poolajal vähendas Nikita Dronov kaotusseisu ja kui vigastusest paranenuna täismängu teinud 19-aastane serblasest keskkaitsja Luko Lukovic samuti kümmekond minutit enne lõppu täpne oli, tekkis mängu veel pinget.

Kalev hoidis siiski võidust lõpuvileni kinni ning on praegu tabelis teisel real. Nendega võrdsetel punktidel on Maardu Linnameeskond,kellel siiski kalevlastega võrreldes üks mäng varuks. Maardu otsis võõrsil Flora U21 vastu esimest väravat pool tundi, siis avas Vitali Gussev skoori ning täpselt 45 minuti täistiksumise hetkel lõpetas Vadim Aksjonov täpse löögiga ilusa söödukombinatsiooni.

Kohtumise lõpus lisas külaliste varumees Aleksandr Ševtšenko kolmandagi tabamuse ja nii jätkab Maardu liigatabelis ainsana kaotuseta. Flora, kellel on viiest mängust kirjas üks võit, kaks viiki ja kaks kaotust, on kaheksandal real. Esiliiga vooru lõpetab laupäeval kell 13 algav Tartu JK Welco ja PJK kohtumine, Paide Linnameeskonna U21 ja Tartu Tammeka U21 vaheline mäng on tartlasi tabanud koroonaisolatsiooni tõttu edasi lükatud.