Levadia U21 pääses napi võiduga viimasest kohast (0)

Anton Krutogolov. Foto: Brit Maria Tael

Esiliiga seitsmenda vooruga tehti algust juba täna, kus Maarjamäe kunstmurul võttis Tallinna FCI Levadia U21 vastu Tartu JK Tammeka U21 võistkonna. Põneva lõpuga mängus võtsid võõrustajad napi 2:1 võidu.

Kohtumine kulges küllaltki võrdselt, häid momente alguspoolel ei tekkinud ning mõlemalt poolelt nägi üsna palju tehnilist praaki. Esimene ohtlikum moment tekkis 23. minutil, kui Anton Krutogolov pani kaugelt palli lati alla teele, ent Carl Kaiser Kiidjärv oli valvel ning lükkas mänguvahendi üle lati. Avapoolaja lõpuminutitel oli külaliste poolelt variandid nii Mart Paul Preimanil kui ka Temari Nuumal, ent väljakuperemeeste kaitsjate passiivsust ära ei suudetud karistada.

Sarnaselt esimesel kolmveerandtunnil nähtule kärises Tammeka paremkaitse ka pausilt naastes, ent seekord olid Levadia mängijad nendeks, kes ei suutnud väravalukku lahti murda. 64. minutil leidis Vladimir Malinin virtuoosse läbisööduga Artjom Komlovi, kelle lähilöögi Kiidjärv kenasti tõrjus. Umbes minuti möödudes eksiti külaliste poolelt paremal äärel ning võõrustajad said peagi heast kohast löögile. Esimesele üritusele saadi jaole, ent jätkuolukorras püsis pall Komlovil, kes Levadia juhtima viis.

70. minutil suutis Ilja Jazev paremalt äärelt minnes mitme vastase vastu palli siiski enda valduses hoida. Pisut õnne oli, aga oma osa oli ka aktiivselt lõpuni võitlemisel, millega sai rünnak õnneliku lõpu, sest viimasena möödus ta külaliste Markus Kontkarist, kes karistusalas selja tagant vastase maha võttis. Teenitud penaltit läks sooritama Krutogolov, lajatades palli kindlalt paremasse ristnurka - 2:0.

Võitluslikkust oli palju ning omajagu tehti liigse kiirustamisega lihtsaid valesööte, mis päädis sellega, et teisel poolajal sai peakohtunik mitmel korral hoiatuskaarte näidata erinevate rikkumiste eest. Levadia oli küll domineerimas, ent mängu lõpp kiskus selgelt rohkem külalistele. Ühes olukorras jõudis Tammeka mängija võõrustajate karistusalas pallini samal ajal Artur Kotenkoga, ent olukord lõppes Levadiale soodsalt ning jätkus olid nad esimesena jaol. Muideks, väravavaht Kotenkole oli tegemist hooaja esimese täismänguga, olles enne tänast kuulunud duubli väravasse ühes mängus avapoolajal ning hooajaeelses Superkarika mängus sekkus esinduse eest mängu viimaseks pooltunniks.

89. minutil kandsid Tartu ponnistused vaeva, kui paremal äärel pääseti kaitsja eest putku ning sööduga leiti karistusalas Erki Mõttus, kes seisuks 2:1 tegi ja kõik šansid külalistele tagasi tõi. Kuna mänguseisakuid oli ikka olnud ja Tammeka tegi vahepeal ka sunnitud vahetuse, oli juba ette teada, et lisaminuteid tuleb keskmisest rohkem. Külalised teenisidki üleminutitel kaks kornerit, ent kummagi järgselt ei suudetud löögile saada. Viimasel hetkel teeniti äärel karistuslöök, kõik jõud läksid ette, Kiidjärv pani palli kasti, ent Kotenko oli kõige kõrgemal ja püüdis ning koheselt kõlas ka lõpuvile.

Enne tänast viimasel kohal olnud Levadia U21 tõusis tänu võidule tabelis kuuendaks. Tammeka U21 langes eelviimaseks, edestades ainsana vaid Rakvere Tarvast. Järgmises voorus sõidab Levadia külla Elvale ning Tammeka võõrustab Welcot.