Levadia võttis Floralt revanši ja krooniti kümnendat korda Eesti karikavõitjaks (0)

Mängu ainsa värava lõi Robert Kirss. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti karikavõitjaks krooniti kümnendat korda FCI Levadia, kes alistas tulises finaalis 1:0 FC Flora. Võiduvärava lõi 70. minutil Robert Kirss, saates nurgalöögi järgses olukorras palli üle pea võrku.

Väravateta lõppenud avapoolajal ei teinud kumbki väravavaht ühtegi tõsist tõrjet, kuid seda rohkem oli mängus võitluslikkust. Ka teisel poolajal nappis väravavõimalusi, kuid kolmapäeval Florale liigamängus kindlalt alla jäänud Levadia oli ründavam pool ning see sai tasutud Kirsi väravaga.

Lõpuminutitel tekkis Floral küll viigivärava löömiseks üks väga hea võimalus, ent Rauno Sappineni varbalükke värava suunas suutis joonelt minema lüüa Rasmus Peetson. Üleminutitel tõrjus Karl Andre Vallner ka Michael Lilanderi terava nurga alt tehtud löögi.

Kui Levadia mängis finaalis 11. korda ja võitis kümnenda karika, siis mullu karika teeninud Floral on nüüd kirjas kaheksa võitu ja kuus kaotust. Seejuures on kolm viimast karikafinaalide kaotust saadud just Levadialt, kellele jäädi alla ka 2010. ja 2018. aastal.

Vaata ka "Silm peale!" värsket osa, mis jälgis kolmapäevast Levadia-Flora liigamängu läbi Levadia silmade.