Leverkuseni minekule käsipiduri peale tõmmanud Dortmund nõelus Bundesliga esikuuiku viie punkti sisse (0)

Uut aastat hästi alustanud Dortmund surus Leverkuseni vastupanu jõuga maha. Foto: Scanpix / Picture Alliance / Sportphoto

Euroopa tippliigadest põnevaima tiitlile pretendeerib tänavu Bundesliga - esimest ja kuuendat meeskonda lahutab kõigest viis punkti. Tagasi tiitliheitluses on Dortmundi Borussia, kes lõpetas 2:0 võiduga Leverkuseni Bayeri hea seeria.

Hooaega kohutavalt alustanud ja tosinast esimesest mängust vaid kaks võitu noppinud Leverkusen sai hoo enne MM-pausi lõpuks üles ning jätkas naastes sama hästi, sest enne tänast oli neil kirjas viis järjestikust võitu. Dortmundi vastu oldi samuti ründavam pool ja võimalusi loodi vähemalt sama palju, paraku olid külalised palju täpsema jalaga.

Dortmund tegi lõpuks vaid kaks raamidesse läinud pealelööki, ent mõlemal juhul jõudis pall võrku. 33. minutil karistas võõrustajate pallikaotuse ilusa kombinatsiooni järel täpse löögiga ära Karim Adeyemi, teise poolaja alguses lõppes kiire vasturünnak Julian Brandti terava tsenderduse järel Edmond Tapsoba omaväravaga.

Pausilt naasmise järel kolm võitu korjanud Dortmund on ühtlasi kärpinud vahe tabeliliidri, kolmel korral järjest libastunud Müncheni Bayerniga vaid kolmele punktile. Laupäeval Bayernilt punkti näpanud Eintracht, kes on kuuendal real, kaotab liidrile kõigest viie punktiga.

Leverkuseni Bayer - Dortmundi Borussia 0:2 (0:1)