Lihtsurelikest parim Kane tõstis jala klubiajaloo lävepakule (1)

Harry Kane hoiab latti jätkuvalt kõrgel. Foto: Scanpix / Reuters / Matthew Childs

Premier League'i 21. vooru viimases kohtumises tõestas Tottenham jälle, et üks mees võib keskpärase mängu väärt tulemuseks pöörata. Sel hooajal teenimatult Erling Haalandi varju jääma kippuv Harry Kane kordas klubi väravarekordit ja tõi külalistele Fulhami üle napi 1:0 võidu.

Mängu algus lükati transpordiprobleemide tõttu mitmekümne minuti võrra edasi, aga esialgu näis, et õigeks ajaks ei jõudnud mängule ka Tottenham. Kodumeeskond Fulham hoidis kontrolli mängu üle enda käes ja juba näis, et ka pausile minnakse väravateta, kuid ühte meest ei suutnud võõrustajad siiski lõpuni taltsutada.

Käis avapoolaja esimene üleminut, kui Harry Kane sai karistusala joonel seljaga värava poole olles Heung-Min Sonilt söödu, pööras ja lõi - pall maandus alumises väravanurgas. Kane jõudis selle tabamusega ühtlasi järele Tottenhami senisele kõigi aegade parimale väravakütile Jimmy Greavesile, skoorides Põhja-Londoni klubi eest 266. korda.

Ühtlasi lahutab Kane'i 200 liigaväravani jõudmisest nüüd vaid üks tabamus. Seekord seda ei tulnud, ehkki kümmekond minutit pärast teise poolaja algust oli ründajal selleks hea võimalus. Tema pealöögi pareeris suurepäraselt aga Fulhami väravas seisnud Bernd Leno.

Rohkem väravaid Spursil ja Kane'il seekord vaja polnudki, sest Fulham jäi mängulise võrdsuse viigiks realiseerimisega hätta. Napp võit ei tõstnud Spursi küll viiendalt kohalt kõrgemale, aga kolmandal-neljandal tabelireal olevatest Newcastle'ist ja Manchester Unitedist jäädakse nüüd vaid kolme punkti kaugusele. Liiga väravaküttide tabelis kindlustas Kane hooaja 16. tabamusega teist kohta, temast rohkem on skoori teinud vaid 25-värava-mees Erling Haaland.

Fulham - Tottenham 0:1 (0:1)