Kes muu kui Lingard: West Ham naasis esinelikusse ja hingab Leicesterile kuklasse (0)

Jesse Lingard on skoorinud neli mängu järjest. Foto: Scanpix / John Walton / POOL / EPA

Inglismaal on suurepärasesse hoogu sattunud Manchester Unitedist West Hami Unitedis laenul olev Jesse Lingard. Tema väravad Leicester City vastu muutsid lahingu Meistrite liiga kohtadele veel põnevamaks.

Koduväljakul mänginud Londoni meeskond haaras juhtohjad 29. minutil, kui Lingard säras karistusala lähistelt ülepuusalöögiga. Lingard suurendas võõrustajate eduseisu veidi enne poolajavilet, kui realiseeris Issa Diopi ja Jarrod Boweni eeltöö.

Teise poolajal kolmandal minutil kasvatas West Ham oma eduseisu kolmeväravaliseks ja mõistagi oli suur roll Lingardil, kes andis hokisöödu. Lingard leidis karistusalast Tomaš Souceki, kes omakorda andis palli Bowenile, kes pani rünnakule resultatiivse punkti.

Kelechi Iheanacho lõi 70. minutil Leicesteri eest ühe värava tagasi ja lisas esimesel üleminutil ka teise tabamuse, aga sellest ei piisanud ja West Ham sai 3:2 võidu. Enne mängu viiendal kohal olnud West Ham möödus liigatabelis Londoni Chelseast, asudes nüüd Premier League'is neljandal kohal ja kaotades Leicesterile ainult ühe punktiga.

28-aastane Lingard on tänavusel hooajal mänginud üheksa liigamängu ja löönud kaheksa väravat, mis tähistab tema rekordit. Lingard lõi Manchester Unitedi eest hooajal 2017-18 samuti kaheksa väravat, aga osales koguni 33 mängus. Lisaks on Lingard kolmas mängija, kes David Moyesi käe all skoorinud neli mängu järjest. Sama on suutnud Mikel Arteta 2010. aastal Evertonis ja Robin van Persie 2013. aastal Manchester Unitedis.

Väärtuslikud võidupunktid korjas Newcastle United, kes rabeles teisel poolajal Burnley vastu kaotusseisust välja, saades võõrsil 2:1 võidu. Matej Vydra viis võõrustajad 18. minutil ette, aga Jacob Murphy ja Allan Saint-Maximini tabamused andsid kolm punkti Newcastle'ile.

See tähendab, et 17. kohal olev Newcastle edestab nüüd väljalangemistsooni kuue punktiga ja omab esimesena joone all asuva Fulhamiga võrreldes mängu varuks. Burnley on 15. kohal, olles kogunud punkti rohkem kui Newcastle. Nende vahele mahub veel Brighton & Hove Albion.

West Ham United - Leicester City 3:2 (2:0)