Linnuklubide vägev duell: ühe pealelöökide turmtuli vaigistati kahe täpse sooritusega (0)

Mateta esimene värav Inglismaal oli tõeline iludus. Foto: Scanpix / Phil Duncan / Imago Images

Inglise kõrgliiga vooru viimases kohtumises näitas mängukäik üht, kuid numbrid tablool teist tulemust. Nimelt domineeris matši täielikult kodutiim Brighton, kuid viimaste sekunditega lasti siiski Crystal Palace'il võit omale võtta.

Kahe väiksemat viisi derbivastase - 1970ndatel hakkasid klubid omavahel rivaalitsema - hooaeg pole seni just kõige meeldivamalt kulgenud: mõlemad paiknevad hetkel tabeli alumises otsas. Kui Brightoni vormikõver on tasapidi tõusnud (kukutatud on nii Tottenham kui ka Liverpool), siis kotkaklubil sama hästi ei lähe. Katki on klubi põhimees Wilfried Zaha, kelle puudumisel on 20 mängust kaotatud lausa 18.

Tänagi läks mäng sedaviisi nagu võis arvata: Brighton kontrollis mängukäiku ning otsis pikalt võimalusi. Vaatamata sellele skoorisid esimesena hoopis külalised, kui poole tunni möödudes tegi Jean-Philippe Mateta kauni kannalöögiga kiiper Robert Sanchezile silmad ette - 1:0. Jaanuari lõpus klubiga liitunud prantslane lõi seega oma esimese värava Inglismaal.

Teisel poolajal muutus Brightoni mänguplaan üha ründavamaks ning ühel hetkel meenutas nende pealelöökide intensiivsus mõne tulirelva laskekiirust. 55. minutil saadi lõpuks viigiseis kätte, aga sellega poldud veel kaugeltki rahul. Rünnati veel ja veel, kuid vastased andsid endast kaitseliinis kõik. Gary Cahill suutis isegi oma nina veriseks lüüa, ent seegi teda ei peatanud.

Lõpuks juhtus aga nii nagu jalgpallireeglid ikka seletavad: kui ei löö ise ... siis löövad vastased. Kolmandal lisaminutil läksidki Palace'i mehed kontrarünnakule ning vahetusmees Christian Benteke otsustas oma täpse pealelöögiga mängu. Brighton tegi teisel poolajal 19 pealelööki, Palace ainult ühe, aga väravate arv oli sellegipoolest võrdne.

Brightonil sai kaotusega jätku omamoodi kehv seeria: nimelt pole kajakaklubi endiselt suutnud esmaspäeval Premier League'i matši võita. Üheksast mängust seitse on kaotatud ning kaks viigistatud. Kehvemini on läinud vaid Hull Cityl, kelle võidupõud 90 minutit pikem.

Brighton & Hove - Crystal Palace 1:2 (0:1)