Inter jättis Dortmundi kuivale ja edasipääsulootuse ellu (Batshuayi kukutas Ajaxi) (0)

Meistrite liiga õhtu oodatuim mäng peeti Milanos, kus Inter võõrustas Dortmundi Borussiat. Edasipääsulootuse elushoidmiseks vajati võitu ja see ka tulemusega 2:0 saadi.

Lautaro Martinez viis Interi varakult juhtima ja ehkki sama mees eksis kümmekond minutit enne lõppu penaltil, vormistas Antonio Candreva viimaks siiski Milano meeskonna võidu. Põnevusduell peeti Salzburgis, kus kohaliku klubi kaks korda viigini lubanud Napoli suutis oma eduseisu püsima jätta alles kolmanda värava järel ja võita 3:2.

Karikakaitsja Liverpool alistas kindlalt Genki, Barcelona pidi aga vaeva nägema Praha Slaviaga. G-grupis säilitas lootused kodus tänu väravavahi Anthony Lopesi rängale prohmakale Lyonist 2:1 jagu saanud Benfica, H-grupis võttis Lille aga lõpuminutitel kümnekesi jäänud Valencialt võidu käest alles viiendal üleminutil. Ühtlasi tähendas Jonathan Ikone hiline värav, et punktita jätkavad kolme mänguderingi järel veel vaid Atalanta ja Leverkuseni Bayer.

Varasemas mängus sai pettumuse osaliseks kevadine poolfinalist Amsterdami Ajax, kes omas kodus Euroopa liiga võitja Chelsea vastu küll häid võimalusi ja tabas korra ka posti, ent kaotas 0:1. Mängu ainsa värava lõi 86. minutil vahetusmees Michy Batshuayi. Seejuures jõudis kodupublik avapoolajal rõõmustada Quincy Promesi tabamuse üle, kuid VAR võttis Ajaxilt väga napi suluseisu tõttu värava ära.

Peterburi Zenit läks küll Jaroslav Rakitski ilusast kauglöögist võõrsil RB Leipzigi vastu ette, kuid lasi teisel poolajal Konrad Leimeril ja Marcel Sabitzeril vastata. Leipzig võitis 2:1 ja tõusis alagrupi tippu.