Liverpool surus Arsenali nurka ja ei halastanud (0)

Inglismaa kõrgliiga kolmanda vooru oodatuimas mängus võttis Liverpool kindla 3:1 võidu Arsenali üle.

Kui Liverpooli ründekolmik Salah-Mane-Firmino on vastavas arvestuses tugev kandidaat maailma parima tiitlile juba mitu head aastat, siis Arsenali oma trio (Aubameyang-Lacazette-Pepe) pole täit vägevust veel näidanud. Täna mahutas peatreener Unai Emery algrivistusse suvise suurostu Nicolas Pepe, kuid jättis välja Alexandre Lacazette'i.

Liverpool domineeris rohelisel pinnasel kindlakäeliselt, kuid Emery joonistatud mänguplaan polnud halb. Kaitses tuldi üldiselt toime; kiired üleminekud kaitsest rünnakule avasid aga jooksuvõimalusi nii Pepele kui Aubameyangile, mõlemad jätsid 0:0 seisul ühe hiilgava võimaluse kasutamata.

Läbimurde tegi Liverpool nurgalöögist, kui Trent-Alexander Arnoldi tsenderdust ründas Joel Matip ja pall maandus Bernd Leno selja taga. Teisel poolajal läks Liverpool juba oma teed, kui Mo Salah esmalt teenis (David Luizilt) ja realiseeris penalti ning võttis siis kümme minutit hiljem uuesti Luizi ette ja veeretas palli soolo krooniks posti äärde. Lucas Torreira värav oli Arsenalile väike lohutus, Liverpool jätkab ainsana täiseduga.

Liverpool - Arsenal 3:1 (1:0)