Liverpool ja Leeds korraldasid väravatesaju, tiitlikaitsja oli lähedal punktide kaotamisele (0)

Valitsev Inglismaa meister Liverpool avas liigahooaja kodusel Anfieldil, alistades Premier League'i esimeses voorus Leeds Unitedi 4:3. Liverpooli staarmängija Mohamed Salah lõi kolm väravat, kaks penaltist.

Liverpool haaras juhtohjad juba neljandal minutil, kui Leedsi keskkaitsja Robin Koch mängis karistusalas palli käega ja Mohamed Salah realiseeris penalti. Leedsi vastus tuli 12. minutil, kui skooris Jack Harrison, kes mängis mööda Trent Alexander-Arnoldist ja Joe Gomezest.

Virgil van Dijk avas oma väravaarve 20. minutil, kui Andrew Robertsoni nurgalöögi olukorras kõige kõrgemale kerkis ja palli peaga väravasse rammis. Kümme minutit hiljem eksis aga van Dijk oma väljakupoolel, kui mängis palli Patrick Bamfordile, kes realiseeris sülle kukkunud võimaluse.

Liverpool asus kolmandat korda mängu juhtima 33. minutil, kui pall kukkus karistusalas ette Salahile, kes lõi vasaku jalaga mänguvahendi ristnurka. Liverpool esimesel poolajal: lööge meile palju tahate, meie lööme rohkem. Rohkem ajaloolisel avapoolajal väravaid ei nähtud.

Liverpool ja Leeds kordasid ajaloolist saavutust. 2006. aastal võitis Manchester United Premier League'i avavoorus esimese poolajal Fulhami üle 4:1, nüüd löödi jälle esimeses voorus avapoolajal viis väravat. Premier League'i ajalugu tegi Salah, kes on neli hooaega järjest avavoorus skoorinud.

Liverpool oli lähedal punktide kaotamisele, sest Mateusz Klich lõi 66. minutil 3:3. Liverpool raiskas seejärel paar suurepärast väravavõimalust, kuni Rodrigo kukutas karistusalas Fabinho ja Salah realiseeris 88. minutil mängu teise penalti. Liverpool 4, Leeds 3.

Liverpool - Leeds United 4:3 (3:2)
4. pen., 33., 88. pen Mohamed Salah, 20. Virgil van Dijk - 12. Jack Harrison, 30. Patrick Bamford, 66. Mateusz Klich