Liverpool ja West Ham hoiavad ihaldatud eesmärkidest kümne küünega kinni (0)

West Ham väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Molly Darlington / AFP

Inglismaa Premier League'i kolmapäevaõhtu kahes viimases kohtumises tegid kaks meeskonda - Liverpool ja West Ham United - suure sammu ihaldatud eesmärgi suunas, milleks on vastavalt pääsmed Meistrite- ja Euroopa liigasse.

Kuigi Liverpooli seis kiskus vahepeal eurosarja silmas pidades võrdlemisi nutuseks, paistab, et jalgpallijumal halastab neile taas ning ka järgmisel hooajal nad Meistrite liiga õhtuid vahele ei jäta. Täna asuti juhtima paar minutit enne avapoolaja lõppu, kui Roberto Firmino suunas penaltipunkti juurest võrku Andy Robertsoni madala tsenderduse.

Teise väravani kulus poolajapausi järel seitse minutit. Sadio Mane murdis kasti ja andis pehme kaarpalli värava ette, kust keskkaitsja Nat Phillips selle peaga väravasse suunas. Ühtlasi oli tegu Phillipsi Liverpooli-karjääri esimese väravaga.

Lõppskoori vormistas Liverpool 88. minutil, kui Alex Oxlade-Chamberlain palliga karistusalas natuke konksutas ja seejärel terava palli ette nurka lõi. Liverpool kerkis võiduga väravate vahe alusel neljandale kohale, mööda Leicester Cityst. Viimases voorus kohtub Liverpool Brightoni ja Leicester Tottenhamiga, mistõttu on selles köieveos jäme ots üsna selgelt Liverpooli käes.

West Hami jaoks algas kohtumine võrdlemisi positiivselt, kui juba avaminutil ebaõnnestus West Bromi kaitsja Semi Ajayi tagasisööt täielikult ning puurilukk Sam Johnstone oli sunnitud ründaja maha tõmbama. Paraku ei suutnud aga kapten Declan Rice antud võimalust realiseerida ning lajatas palli vasakusse posti.

27. minutil saabus aga hetk, mis West Hami mängijatel jalge alt õõnsaks tõmbas. Nurgalööki andma läinud Matheus Pereira antud pall keeras otse tagumise posti kõrvale ja tegi mänguseisuks 1:0 West Bromi kasuks. Külalised ei matnud aga lootusi maha ja avapoolaja üleminutil rammis Tomaš Soucek väravajoonelt sisse Said Benrahma antud madala söödu.

Kaheksa minutit enne normaalaja täitumist sai West Ham aga kätte selle, mille järele tuldi - Angelo Ogbonna lõi peaga väravasse Aaron Cresswelli nurgalöögi. Sellega aga ei piirdutud, 88. minutil vabastas Jesse Lingard kontrarünnakul avaminutil penalti teeninud Michail Antonio ja jamaikalane vormistas lõppseisuks 3:1.

Võiduga kindlustas West Ham endale uueks hooajaks koha eurosarjas, ülisuure tõenäosusega Euroopa liigas. Ainuke viis, kuidas nad Euroopa liiga pääsme tagavalt kuuendalt kohalt langeda saaksid, on olukord, kus nemad kaotavad viimases voorus Southamptonile ning Tottenham võidab samal ajal Leicester Cityt.

Burnley - Liverpool 0:3 (0:1)