Liverpool mattis lõplikult sakslased, Messi meistriklass kustutas Lyoni unistuse (videod!) (18)

Meistrite liiga kaks viimast veerandfinalisti on Liverpool ja Barcelona, kes alistasid kaheksandikfinaalis pärast 0:0 lõppenud avamängu vastavalt 3:1 Müncheni Bayerni ja 5:1 Lyoni Olympique'i.

Koha kaheksa parema seas olid juba varem taganud Amsterdami Ajax, Tottenham, Manchester United, Porto, Juventus ja Manchester City. Liverpooli lisandumine tähendab, et kaheksa parema seas on tänavu koguni neli Inglismaa klubi, ühe meeskonnaga on esindatud Itaalia, Hispaania, Itaalia ja Portugal.

Liverpool asus Münchenis 26. minutil juhtima, kui Sadio Mane kasutas ära Rafinha ja Manuel Neueri puterdamise ning tõstis palli kiirelt võrku. Bayerni lootus tärkas aga poolaja lõpus, sest Serge Gnabry tsenderduse lükkas oma väravasse Joel Matip.

Teist poolaega teravamalt alustanud Liverpool otsustas mängu saatuse siiski 69. minutil, kui Virgil van Dijk nad võimsa pealöögiga uuesti ette viis. Kahte väravat vajanud Bayern jättis kaitse haavatavaks ja 84. minutil vormistas Mane tänu Mohamed Salahi heale söödule peaga lõppskoori.

Barcelona alustas Lyoni vastu kiire penaltiga, mille Lionel Messi elegantselt üle Anthony Lopesi tõstis. Uue tagasilöögi sai Lyon 31. minutil, kui Philippe Coutinho lõi teise värava ning seejärel pidi platsilt lahkuma pisut varem vigastada saanud Lopes. Teisel poolajal tärkas Lyoni lootus, sest 58. minutil lõi Lucas Tousart ühe tagasi ning Lyon vajanuks sel hetkel veel vaid ühte tabamust. Viimane sõna jäi siiski Messile, kes lõi ise ühe värava ja tegi eeltöö veel kahele, mille realiseerisid Gerard Pique ja Ousmane Dembele.

Veeradfinaalpaarid loositakse reedel.

Müncheni Bayern - Liverpool 1:3 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Liverpool 1:3