Liverpool näitas meistri sisu: kaotusseis muudeti poole tunniga kindlaks võiduks (0)

27. vooru viimases matšis suutis liiga suveräänne liider raskustega alistada viletsas hoos oleva West Hami.

17 võitu järjest. Kokku hooajaga seni 25 võitu. Ainult kaks punkti absoluutsest maksimumist puudu. Liverpool on olnud täiesti peatamatu ning vaid paar nädalat tagasi alistati West Ham võõrsil 2:0. Täna tundus asi olevat vaid vormistamise küsimus.

Mäng algaski täiesti ootuspäraselt: vaid üheksa minutit oli möödunud, mil hollandlane Georginio Wijnaldum oma hooaja kolmanda lõi ning Liverpooli juhtima viis. Pisut üllatav oli aga see, kui vaid 174 sekundit hiljem vastas keskkaitsja Issa Diop ühega. Katki polnud veel midagi - mängida oli veel ju enamus mängust - kuid poolajaga seda väravat ei tulnud.

Järgnevad 45 minutit domineerisid punasärgid jällegi täielikult, kuid... 55. minutil lõi Pablo Fornals kaunilt ühe puutega palli alumisse nurka. Täielik šokk. Liverpooli kaitseliin seisis paigal ning staadium jäi vaikseks. Kas tõesti kaotab Liverpool oma kodus tabeli 18. klubile? Kas nüüd, kuueteistkümnendal katsel, suudab David Moyes alistada Liverpooli?

Kloppi hoolealustel oli pisut kohanemisaega tarvis, kuid lõpuks lõi klubi tähtmängija Mohamed Salah alustuseks viigivärava ära. Paar minutit hiljem tekkis Michail Antoniol eluvõimalus, kui mees jõudis kuidagi ootamatult üks-ühele kiiper Alissoniga, kuid nõrk "sööt" ei tekitanud väga palju ohtu. Lõpuminutitel jäi noor Jeremy Ngakia (kes tegi oma debüüdi just eelmises Liverpooli mängus) selgelt magama kahel korral, mistõttu Trent Alexander-Arnold sai vabalt palli Sadio Manele sööta. Ja Senegali superstaar täna eksida ei plaaninud. 3:2.

Korra jõudis Mane veel ühe lüüa, kuid selle tabamuse VAR siiski tühistas. Liverpool sai oma võidu kätte, kuid südi West Ham tõestas, et vastased pole surematud. Siiski, Klopp vajab nüüd vaid nelja võitu ehk tuleb alistada Watford, Bournemouth, Everton ja Crystal Palace ning ihaldatud tiitel ongi olemas.

Liverpool - West Ham 3:2 (1:1)
9. Georginio Wijnaldum, 68. Mohamed Salah, 81. Sadio Mane - 12. Issa Diop, 55. Pablo Fornals