Liverpool pääses üleminutitel tänu Nunezile, Chelsea teenis Brentfordi vastu viigi (Villa mängis tulega, aga siiski võitis) (1)

Darwin Nunez lõi oma selle liigahooaja kümnenda värava. Foto: Scanpix / Tim Keeton / EPA

Inglismaa kõrgliiga liidermeeskond Liverpool oli Nottingham Forestile kaotamas punkte, kuid Uruguay ründaja Darwin Nunez kehastus päästjaks ning lõi kohtumise lõpus võiduvärava.

Võõrsil mänginud Liverpoolil on eelmisest hooajast meeles, kui raske on Foresti koduväljakul mängida. Toona võitis kodumeeskond 1:0, sama seis oli lähedal ka 24. minutil. Võõrustajate rootslaset ründaja Anthony Elanga pääses Liverpooli kindamehe Caoimhin Kelleheri vastu silmitsi, aga duellist väljus võitjana iirlane.

Mõistagi oli rohkem võimalusi Liverpoolil - avaväravale jõudsid lähedale nii Luis Diaz kui Andrew Robertson. Ka Forestil avanes veel üks šanss, kui Elanga pääses 66. minutil trahvikastis löögile, ent üritus vuhises mööda.

Märkamatult sai normaalaeg otsa, tiksuma hakkasid üleminutid. Robertson lennutas 90+5. minutil Liverpooli nurgalöögi kasti, kust Nunez sai pallile pea vastu. Puude ebaõnnestus, ent mänguvahend põrkas kaitsjast ohtlikult värava poole. Siiski oli puurilukk Matz Sels tasemel ja tõrjus. Forest pääses, aga neli minutit hiljem mitte ...

Siis suutsid võõrustajad nurgalöögi klaarida, kuid hetk hiljem leidis Alexis Mac Allister tsenderdusega üles Nunezi, kes kerkis kõrgele ja suunas palli oivaliselt peaga vasakusse alanurka. See oli värav, mis kindlustas punasärkide positsiooni Premier League'i tipus. Neil on 63 punkti, lähim jälitaja Manchester City, kellel on mäng varuks, jääb neist nelja punkti kaugusele. Forest on 24 silmaga 17. real ehk täpselt väljakukkumistsooni peal.

Kui Liverpool pääses, siis juba eelmisel hooajal tabeli keskmike hulka langenud Chelsea mitte. Õigemini nad tegelikult pääsesidki, sest mäng võinuks kõvasti halvemini minna. Sinisärgid läksid võõrsil 35. minutil Nicolas Jacksoni väravast Brentfordi vastu juhtima, samal seisul lõppes ka poolaeg. Aga Brentford haaras 50. minuti Mads Roerslev Rasmusseni ja 69. minuti Yoane Wissa tabamustest eduseisu endale. Külalised teenisid viigi tänu 83. minuti Axel Disasi väravale.

Chelsea on 36 punktiga 11. real, Brentfordil on kümme silma vähem ning nad hoiavad 15. positsiooni.

Aston Villa alistas 3:2 Luton Towni. Villa võitis avapoolaja 2:0 Ollie Watkinsi väravatest, kuid eduseis haihtus teisel poolajal suhteliselt kiiresti - 66. minutil skooris Lutoni eest Tahith Chong, kuus minutit hiljem Carlton Morris. Lõppsõna jäi siiski Villale. Kuigi külalised Birminghamist olid matši lõpus pigem surve all, siis 89. minutil lõi võiduvärava vasakkaitsja Lucas Digne.

Villa on tabelis 55 punktiga neljas, kolmandal kohal olev Arsenal, kellel on mäng varuks, edestab neid kolem silmaga. Luton, kes on konkurentidega võrreldes pidanud samuti matši vähem, on 20 punktiga 18. positsioonil ehk väljakukkumistsoonis. Liverpoolile kaotanud Forest edestab neid neljaga.

Võidulisa said ka Tottenham Hotspur, kes alistas viimase veerandtunni väravate toel 3:1 Crystal Palace'i; Newcastle United, kes oli 3:0 üle Wolverhampton Wanderersist; West Ham United, kes võitis 3:1 Evertoni ning Fulham, kes oli 3:0 parem Brighton & Hove Albionist.

Spurs on 50 punktiga viies, nad edestavad lähimat jälitajat Manchester Unitedit kuue silmaga. Neljandast meeskonnast Aston Villast lahutab neid viis punkti. West Ham on 42 punktiga seitsmes, Newcastle 40-ga kaheksas.

Nottingham Forest - Liverpool 0:1 (0:0)