Liverpool sai korraliku keretäie (2)

"Olen 30 aastat oodanud, et saaksin vaadata nädala aega meistritiitlit tähistanud ja õllest endiselt purjus Liverpooli meeskonda jalgpalli mängimas. See kõik pole mu ootusi petnud!" teatas The Guardiani ajakirjanik Sachin Nakrani pärast Premier League'i 32. vooru viimase kohtumise Manchester City – Liverpool esimest poolaega.

Miks? Sest kuigi väljakule sammus Liverpooli meeskond läbi neile tiitli loovutanud Manchester City moodustatud auspaleeri, sammuti vaheajal riietusruumide suunas hoopis teises olukorras. Väljakut bossanud Kevin de Bruyne ja Raheem Sterlingu vedamisel oli Manchester City rappinud värsket meistermeeskonda nagu rannamees rotti.

24. minutil olid Sterlingu puusanõksud ja sammud karistusalas Liverpooli keskkaitsja Joe Gomezi jaoks selgelt liiga kiired ning Manchester City ründaja takistamiseks appi võetud käed tähendasid penaltit, mille de Bruyne kindlalt realiseeris. 10 minutit hiljem tegi Sterling Gomezile taas nagu part konnale ja seis oli 2:0.

45. minutil mängis samuti ohtralt kauneid episoode pakkunud Phil Foden de Bruynega seina nii, et Andy Robertson leidis end Robinson Crusoena üksikult saarelt, aga Foden silmitsi Alisson Beckeriga, kelle ta hea löögiga üle mängus. Vaheajaks oli Man City eduseis 3:0!

Liverpooli tiitlipohmell oli totaalne. Jah, esimesed 20 minutit oldi oldud parem osapool, aga kui Man City nad esimest korda maha murdis, murenes Inglismaa meistrit sel hooajal iseloomustanud monoliit kiiresti peenkruusaks.

Inimlikult oli see kõik muidugi täiesti arusaadav, sest Liverpooli on loogiliselt võttes tabanud pingelangus, mida soodustab ka tõik, et Meistrite liigast ja Inglismaa karikasarjast on nad juba välja langenud ehk neid ootavadki edaspidi ainult mängud Premier League'is, mille esikoht on juba tagatud.

Manchester City põles aga soovist tõestada nii endale kui kõigile teistele, et neilt ülivõimsa ülekaaluga – vaatamata tänasele kaotusele on Liverpooli edu endiselt 20 punkti – meistritiitli ära krahmanud vastane on ikkagi lihtsurelik, mitte müütiline. Samuti on Man City'l vaja koguda hoogu, et augustis Meistrite liiga tiitli nimel konkureerida.

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene oli pooleli jäänud – Manchester City vurr pöörles võimsalt ja ähvardas iga hetk neljanda väravaga lõppeda. Liverpoolil avanes hea šanss võõrustajate tuju (mõningaks) rikkumiseks 57. minutil, kui teeniti karistuslöök trahvikasti joonelt, aga Trent Alexander-Arnoldi sooritus lendas väravast mööda.

Paljukiidetud Liverpooli paremkaitsja oli üks süüdlasi, kui Manchester City lõi 66. minutil neljanda. Alexander-Arnold kaotas keskväljal palli, mille City kiiresti rünnakule viis. De Bruyne järjekordne hiilgav sööt leidis karistusalast Sterlingi, kes konksutas ära Robertsoni ja lõi oma selle mängu teise värava.

Edasise mängu jooksul oli Man City viies värav lähemal kui Liverpooli esimene. Kokkuvõte: värskel valitseval meistril oli väga halb päev. Man City tahe oli oluliselt suurem ning selle toel anti valitsevale meistrile korralik keretäis. Meistritiitlit see ei päästa, aga mine tea, äkki annab juba septembris algavaks uueks hooajaks mõnusama stardipositsiooni, sest kui tänavu talvel näis, et Liverpool on pidurdamatu masin, siis praegu enam mitte.