Loe järele: Bayern kindlustas kümnenda järjestikuse ja Nagelsmann oma esimese Saksamaa meistritiitli (0)

Müncheni Bayern võitis kümnendat aastat järjest Saksamaa meistritiitli. Foto: Scanpix / Kai Pfaffenbach / Reuters

Müncheni Bayern alistas koduväljakul Dortmundi Borussia 3:1 ja kindlustas kolm vooru enne hooaja lõppu kümnenda järjestikuse Saksamaa meistritiitli.

Bayern asus matši 15. minutil juhtima, kui Serge Gnabry sai nurgalöögi olukorras karistusala joone juurest löögile ja Dortmundi väravavaht Marwin Hitz ei jõudnud isegi reageerida. Bayern suurendas eduseisu 34. minutil, kui Dortmundi keskkaitsja Dan-Axel Zagadou kaotas palli, Thomas Müller mängis Robert Lewandowski löögile ja Poola väravamasin ei eksinud.

Teise poolaja alguses oli parem meeskond Dortmund, kui Marco Reus teenis penalti, mille realiseeris Emre Can. Seejärel oli Dortmundil veel mõned võimalused, kui Reus sai kaks korda löögile, aga korra tõrjus Manuel Neuer ja korra blokeeris Lucas Hernandez.

Bayern sai lõplikult pinged maha 83. minutil, kui vahetusest sekkunud Jamal Musiala vormistas lõppseisu. Seejärel oli Erling Braut Haalandil kaks võimalust, aga karistusalast sooritatud löögid ei lennanud raamidesse. Bayern võitis 3:1 ja kindlustas järjekordse meistritiitli.

Bayerni peatreener Julian Nagelsmann krooniti esmakordselt Saksamaa meistriks. 34-aastane sakslane asus Bayerni juhendajaks mullu suvel ja lisaks meistritiitlile võitis Nagelsmann debüüthooajal Superkarika, kui augustis peetud mängus alistati Dortmund samuti 3:1.

Dortmund jätkab liigatabelis teisel kohal ja liigub kindlalt hõbemedali kursis, sest lähim jälitaja Leverkuseni Bayer on kolm vooru enne hooaja lõppu kaheksa punkti kaugusel. Dortmund võib hõbemedali kindlustada juba järgmises voorus, kui minnakse vastamisi Bochumiga.

Müncheni Bayern - Dortmundi Borussia 3:1 (2:0)