LOE JÄRELE: City ilus tagasitulek kukutas PSG, Milan üllatas Atleticot ja Sporting purustas Dortmundi (0)

Junior Messiase superdebüüt hoiab Milani lootuseid elus. Foto: Scanpix / Pierre-Philippe Marcou / AFP

Meistrite liiga viienda vooru teine päev pakkus parajalt põnevaid vastasseise: Manchester City tuli kaotusseisust välja ning võitis PSG-d, AC Milan teenis Atletico vastu oma hooaja esimese võidu ning Leipzig ja Sporting tegid vastavalt Club Brugge ja Dortmundi Borussia vastu hävitustööd.

Õhtu suurima võidu sai kirja RB Leipzig, kes teenis Brügges oma Meistrite liiga hooaja esimese võidu. Seejuures tehti seda vägagi võimsalt, kuna kodutiimile löödi juba avapoolajaga neli väravat. Teise poolaja lõpusekunditel lisati ka viies ning sellega saigi triumf tabelisse kirja. Kahe tabamusega särasid Emil Forsberg ja Christopher Nkunku, kes nüüdseks selle hooaja 19 mänguga löönud kaksteist väravat.

Samas alagrupis peeti maha ka korralik põnevusduell, kui Etihadil võõrustas Manchester City prantslaste suurt PSG-d. Kuigi tiimide esimese vaatuse võitsid Mauricio Pochettino hoolealused, siis täna olid selgelt teravamad Inglise võistkonna mängijad. Sellegipoolest sündis esimene värav külaliste jalast, kui Lionel Messi eeltöö suunas võrku Kylian Mbappe.

Teist poolaega alustas PSG survestamisega, kuid lõpuks tuli hoopis neil kaotust tunnistada: City kombineeris kaks korda kaunilt prantslaste kaitsest mööda ning Gabriel Jesusi ning Raheem Sterlingu tabamused tõid omadele olulise võidu. Sellega kindlustas City ka alagrupi võidu.

B-alagrupis teenis üliolulise võidu AC Milan, kellel õnnestus 87. minuti tabamusega kukutada Hispaania meister Atletico Madrid. Seejuures oli värava autoriks mees, kes jooksis alles esimest korda Meistrite liigas platsile - Junior Messias.

Alagrupi teises kohtumises suutis Liverpool jätkata oma võiduseeriaga, kui Porto alistati 2:0. Nüüdseks on nad viie vooruga teeninud maksimaalsed punktid ning põhimõtteliselt võidakse viimases voorus jala sirgu lasta. Eriti põnevaks läheb aga duell hõbedale, kuna võrdsed võimalused on nii Portol (5 punkti), Milanil (4) kui ka Atleticol (4).

C-alagrupis näitas aga võimu teine Portugali võistkond, kui Lissaboni Sporting kukutas koduplatsil Dortmundi Borussia. Vastastele löödi kolm väravat ning kahe autoriks oli kogenud Pedro Goncalves. Võiduga kindlustati ka pääs kaheksandikfinaali, kuna Dortmund ei saa neist enam mitte kuidagi mööduda.

Koduväljakul juhtunud õnnetuse heastas Real Madrid, kes enam Tiraspoli Šeriffile võimalust ei andnud: Moldova esindusklubile löödi poolajapausi lähistel kolm väravat. Silmapaistvamaks oli David Alaba tabamus, mis sündis otse karistuslöögist.