LOE JÄRELE: City, Real ja PSG lükkasid Meistrite liiga võidukalt käima, Saksamaal toimus Ukraina pidu (Benzema sai vigastada) (0)

Kylian Mbappe kaks kiiret väravat sillutasid PSG-le tee võidule. Foto: Scanpix / EPA / Joan Valat

Suursoosikud alustasid Meistrite liiga uut hooaega võidukalt – tiitlikaitsja Real Madrid ja Manchester City kindlalt, Juventusest jagu saanud Paris Saint-Germain kergete raskustega.

Reali avapoolaeg Glasgow Celticuga lõppes väravateta, lisaks jäädi pooletunnise mängu järel ilma Karim Benzemast – ründaja lonkas paremale põlvele näidates platsilt ära. Teise poolaja keskel lükati aga südist võitlusest väsima hakanud kodumeeskonna vastu uus käik sisse ning kui vabaks mängitud Vinicius Junior ja endale karistusalas ise löögivõimaluse tekitanud Luka Modric mõne minuti sees külalised 2:0 ette viisid, oligi mäng tehtud. Lõppseisu vormistas Benzema asemel mängu sekkunud Eden Hazard, saades Meistrite liigas kirja esimese tabamuse pärast 2020. aastat.

City avas Sevillas skoori 20. minutil ning Kevin de Bruyne söödu väravasse lükkaja oli mõistagi Erling Haaland. Teisel poolajal lõi Phil Foden esmalt teise ja Haaland siis kolmandagi, üleminutil pani 4:0 võidumängule punkti keskkaitsja Ruben Dias.

PSG alustas kodus võimsalt, juba viiendal minutil viis Kylian Mbappe Neymari supersöötu otse õhust väravasse lajatades võõrustajad juhtima. Kui sama mees 22. minutil teist korda palli võrku saatis, näis, et Juventusel pole variantigi, aga Itaalia klubi tuli mängu tagasi. Teise poolaja algul eksis väljatulekul rängalt Gianluigi Donnarumma ja vahetusmees Weston McKennie suunas palli valveta jäänud väravasse, kuid viigini Juventusel jõuda ei õnnestunud, pigem oli teisel poolajal lähedal PSG kolmas tabamus.

Ootamatult kindla võidu sai kodumänge Poolas pidav Donetski Šahtar, kes sõitis avavoorus külla RB Leipzigile. Skoori avas tänu keskväljal asjatult triblama hakanud väravavahi Peter Gulacsi rängale veal juba 16. minutil Marian Šved, Leipzig jõudis teisel poolajal küll viigini, ent Shvedi teine tabamus taastas otsekohe Šahtari eduseisu. Viimase veerandtunniga kindlustasid võitu Mõhailo Mudrõk ja Lassina Traore.

Pettumuse pidi seevastu üle elama Milan, kes leppis võõrsil RB Salzburgiga 1:1 viiki. Teise poolaja algul mõne minuti sees Haifa Maccabile löödud väravatest sai võidupunktid aga kirja Benfica.