LOE JÄRELE: Inglismaa maksis Saksamaale Lampardi eest kätte, muinasjutuline lõpp viis Ukraina edasi (0)

Artjom Dovbõkist sai Ukraina kangelane. Foto: Scanpix / Lee Smith / Reuters

Täna õhtul selguvad EM-finaalturniiril kaks viimast veerandfinalisti. Õhtu esimeses mängus ristasid piigid Inglismaa ja Saksamaa, teises Rootsi ja Ukraina. Soccernet.ee vahendas mänge tekstiülekandes.

Õhtu esimeses mängus kulgesid esimesed 75 minutit väga ettevaatlikult ja otsivalt, kummalgi võistkonnal hiilgavaid võimalusi ei tekkinud. Veerand tundi enne lõppu leidis Luke Shaw madal tsenderdus aga värava eest Raheem Sterlingu, kes palli võrku suunas. Tegu oli Inglismaa koondise turniiri kolmanda väravaga, kõigi autoriks oli seni olnud Sterling.

86. minutil kukutas kapten Harry Kane aga Sterlingu ainuskoorija kohalt - sakslased panid kogu rõhu rünnakutele, inglased pääsesid kontrasse ja Kane lükkas peaga võrku Jack Grealishi tsenderduse. Sellega vormistus ka mängu lõppseis ja Inglismaa sammub 2:0 võiduga veerandfinaali.

Ukraina asus kohtumist 27. minutil Oleksandr Zintšenko pommlöögist juhtima, kuid Emil Forsbergi turniiri neljas värav 43. minutil viigistas seisu. Edasi hakkas mängijaid aga kimbutama väsimus ja normaalaja viimased minutid paistsid platsil olijate jaoks tõeliselt piinarikkad. Meeskondade raske õhtu venis aga poole tunni võrra pikemaks, sest normaalajal rohkem väravaid ei löödud.

Lisaajal oli mees mehe järel platsil maas, sest vigastuspause oli ohtralt. Nii mõnedki pausid tõid kaasa sunnitud vahetusi; üks neist lisaaja esimese poole järel, kui Ukraina jalgpalli au ja uhkus Andri Jarmolenko jätkata ei suutnud ning oma kolmandaks koondisemänguks toodi põllule Ukraina ainus rünnakule orienteeritud vahetusmees, Dnipropetrovski Dnipro ründaja Artjom Dovbõk.

Dovbõkist sai aga muinasjutu peakangelane, kui lisaaja esimesel üleminutil sai ta värava ette tsenderduse, pani sellele pea vahele ja lunastas Ukrainale üliraske mängu järel veerandfinaalpääsme.