Loe järele: Lyon lõi šokeeriva algusega Barca rivist välja ja nõudis oma trooni tagasi (0)

Amandine Henry (esiplaanil) viis imeväravaga Lyoni juhtima. Foto: Scanpix / Spada / La Presse via AP

Naiste Meistrite liiga ajaloo edukaim klubi Lyoni Olympique kindlustas oma kaheksanda võitjakarika, alistades Torinos peetud finaalis 3:1 FC Barcelona.

Barcelona tuli finaalile vastu tiitlikaitsja ja selge soosikuna, kuid Lyon pani oma kogemused maksma ja tõestas, et naistejalgpalli hegemoonid on ikkagi nemad ning jutud võimuvahetusest on ennatlikud.

Amandine Henry võimas pommlöök 30 meetrilt ristnurka viis Lyoni juba kuue minuti järel juhtima. Barcelona domineeris pallivaldamist, aga leidis end 33 minuti järel juba kolme väravaga kaotusseisust. Pisut lootust andis katalaanidele Alexia Putellase tabamus enne avapoolaja lõppu, kuid teisel poolajal õnnestus Lyonil Barca ründeind edukalt ära lämmatada.

Eestlaste jaoks lisas kohtumisele põnevust fakt, et finaali teiseks abikohtunikuks oli määratud meie oma Karolin Kaivoja. Vastuolulisi otsuseid ette ei tulnud, nii et kohtunikebrigaadile midagi ette heita ei ole.