LOE JÄRELE: meistrid leppisid viiki, Porto nõelas viimasel minutil Arsenali! (0)

Galeno tõi Portole magusa võidu. Foto: Scanpix / Miguel Riopa / AFP

Viimased kaks Meistrite liiga kaheksandikfinaali avakohtumist jätsid kõik võimalused õhku: Barcelona ja Napoli leppisid 1:1 viiki, Porto alistas 1:0 Arsenali.

Barcelona nõelas Napolit tunni täitudes pikaajalise surve tulemusena, kui Pedri söötis palli madalalt karistusalasse ning Robert Lewandowskile jäi skoorimise vaev. Poolakas võttis palli ühe puutega ette ja naelutas teisega vasakusse alanurka.

Möödus aga veerand tundi ning sihile jõudsid ka võõrustajad: Frank Anguissa söötis palli kasti, kus Victor Osimhen keeras keskkaitsja Inigo Martineze täielikult ümber sõrme. Seejärel leidis nigeerlane end üks-ühele olukorrast ning naelutas palli kindlalt vasakusse alanurka. Ehkki lõpuminutitel oli Ilkay Gündogan väga lähedal, et võit ikkagi Katalooniasse kaasa viia, läks tema kauglöök väravast napilt mööda.

Porto ja Arsenal ei teinud kuigi palju pealelööke ning tüürisid väravaid löömata tasapisi mängu viigisadama suunas, kuid neljandal üleminutil sai kodupublik ikkagi rõkata. Galeno võttis palli 22-23 meetri kaugusel väravast ette ning keerutas mõõdetult paremasse nurka. Ehkki Arsenal kandis mängu eel favoriidikoormat, leiavad inglased end korduskohtumise eel hoopis tagaajajarollist.

Napoli - Barcelona 1:1 (0:0)