Loe järele: Portugal ja Poola mängivad MM-il, Zlatanil jääb MM-värav löömata (0)

Portugal ja Poola tagasid Euroopa MM-valiksarjast läbi sõelmängude finaalturniiri pääsmed, alistades finaalides tulemusega 2:0 vastavalt Põhja-Makedoonia ja Rootsi.

Suurüllataja Põhja-Makedoonia üllatas ka finaalmängu alguses, alustades Portos ründava ja enesekindla jalgpalliga, ent üsna pea haaras Portugal siiski ohjad enda kätte. Bruno Fernandes lõi mõlemal poolajal värava, viies nad teenitult MM-ile, kusjuures Portugal on mänginud sel aastatuhandel kõigil suurturniiridel.

Poola võit Rootsi üle tuli samuti kodupubliku silme all, kuid see mäng oli palju võrdsem. Avapoolaeg kuulus pigem hoopis külalistele, kuid kohe teise poolaja alguses teenisid poolakad penalti, mille Robert Lewandowski kindlalt realiseeris. Rootsi surve kestis ja kasvas veel paarkümmend minutit, aga 73. minutil kasutas Pjotr Zielinski ära kaitsja jämeda eksimuse ning lõi kontrarünnakul 2:0.

Rootslased muidugi üritasid veel, kuid Poola oli nüüd juba sõiduvees ning kontrollis edasist kohtumist üsna kindlalt. Erilist muutust ei toonud ka viimaseks kümneks minutiks sekkunud Zlatan Ibrahimovic, kel jääbki nüüd kõigi eelduste kohaselt MM-idel värav löömata, sest järgmise MM-i ajaks on Rootsi ründelegend juba 44.

Viimane Euroopa MM-pilet jääb oma omanikku ootama, sest sõelmängude poolfinaal Šotimaa ja Ukraina vahel on edasi lükatud. Selle paari võitjat ootab ees Wales.