Lõpp hea, kõik hea! Antonovile meistritiitel, Baranovi koduklubi lõpuspurt viis nad Euroopa liigasse (0)

Täna toimusid Armeenia kõrgliiga viimase ringi kohtumised, mis lõppesid eestlaste jaoks vägagi positiivsel noodil.

Enne kohtumist: Viimase mänguvooru eel asub Ilja Antonovi koduklubi Ararat-Armenia 49 punktiga tabeli tipus. Nende tänastel vastastel Noahil on üks punkt vähem, kolmandal tabelireal oleval Shirakil on 46 punkti ning Nikita Baranovi koduklubi Alaškert asub 44 punktiga neljandal tabelireal. Antonovi koduklubile piisab viigist, et meistriks tulla, Baranovi koduklubi peab võitma, et tõusta kolmandaks ning pääseda Euroopa liiga eelringi.

Ararat-Armenia läks kohtumist 16. minutil juhtima, kui täpne oli Furdjel Narsingh. Esimese poolaja viimasel mänguminutil kasvatas Yusuf Otubanjo Ararat-Armenia eduseisus kaheväravaliseks.

Teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud ning 2:0 võiduga kindlustas Ararat-Armenia endale meistritiitli. Antonov sai kirja täismängu.

Kolm aastat tagasi asutatud klubi jaoks oli see nende lühikese ajaloo juba teiseks meistritiitliks, kui esimene võideti eelmisel hooajal. Antonvi jaoks oli tänane meistritiitel kolmandaks karjääris, kuid esimene välisklubi eest. Varasemad tiitlid võitis poolkaitsja Levadia ridades 2013. ja 2014. aastal.

Baranovi koduklubi pidi enne eelviimast kohtumist võitma mõlemad mängud, et tõusta tabelis kolmandaks. Sellega saadi suurepäraselt hakkama, kui eelmises voorus alistati 5:1 Lori ning täna saadi jagu Shirakist.

Alaškert läks kohtumist 20. mänguminutil juhtima, kuid 35. minutil suutis kodumeeskond viigistada. Teisel poolajal, 51. minutil viis Alaškerti taas juhtima Bryan, kümme minutit hiljem oli täpne Thiago Galvao ning 62. minutil suurendas Baranovi koduklubi eduseisu veelgi Nikita Tankov. 87. minutil lõi Shiraki mängumees Mory Kone ühe tagasi, kuid rohkemaks võimelised ei oldud. 4:2 võiduga tõusis Alaškert tabelis kolmandale positsioonile ning ühtlasi pääseti ka Euroopa liiga eelringi. Eesti rahvuskoondislane Baranov sai kirja täismängu.

Tänase päeva viimane kohtumine Lori ja Ararati vahel jäi ära, kuna 10. juulil andsid kokku 17 Lori mängijat ja klubiametnikku positiivse koroonaviiruse testi. Kumbki meeskond tabelisse punkte juurde ei saanud, mis tähendab, et Lori lõpetas viiendal positsioonil ning Ararat kuuendal.