Louis van Gaal: mitmed tippriigid on kodus, meie kolme mängu kaugusel MM-tiitlist (0)

Hollandi koondise peatreener Louis van Gaal. Foto: Scanpix / Tom Weller / DPA

Hollandi jalgpallikoondise peatreener Louis van Gaal märkis pärast 1/8-finaalis USA üle saavutatud võitu, et tegi vaheajal vaatamata 2:0 eduseisule kaks vahetust, sest polnud meeskonna esitusega üldse rahul. Löödud väravate kohta jagus van Gaalil aga kõvasti kiidusõnu.

"Olin vaheajal vaatamata 2:0 edule väga kriitiline. Lõime küll kaks fantastilist väravat. Eriti esimene oli meeskondlikkuse ilu supernäide. Aga samas kaotasime esimesel poolajal liiga sageli palli. See pole MM-il vastuvõetav.

Kui tippriikide vastu nii lohakalt mängiksime, siis poleks meil mingit lootust võitjana välja tulla. Teisel poolajal oli meie esitus juba palju parem. Homme anname mängule põhjalikuma hinnangu ja hakkame järgmiseks katsumuseks valmistuma," rääkis 73-aastane van Gaal, kes on selle MM-finaalturniiri kõige vanem peatreener.

Hollandit ootab veerandfinaalis õhtuse Argentina - Austraalia kohtumise võitja. "Mida tugevam jalgpalliriik, seda vähem nad meist tulenevalt nad oma mängu muudavad. Ka USA näiteks ei muutunud oma plaani ja osaliselt just seetõttu õnnestus meil kohtumine võita.

Vaevalt hakkab Prantsusmaa, Argentina või Hispaania meie tõttu oma plaani ümber tegema. Ja just seetõttu ma arvan, et meil on sel MM-il päris suured šansid! /…/ Mitmed tipprigiid on praeguseks juba välja langenud, aga meid lahutab MM-tiitlist kolm võitu. Ma räägin juba aasta aega, et me võime tulla maailmameistriks. Mitte, et me tuleme, vaid et me võime tulla."

Louis van Gaal oli Hollandi peatreener ka eelmine kord, kui meeskond MM-il mängis (2014). Toona võideti pronksmedal.