Lõuna-Itaalias käib pidu: vägevad väravad ja enesekindel esitus tõstsid Napoli peale kolme aastat taas ainuliidriks (0)

Kalidou Koulibaly (kaameraga) viimase aja vorm on olnud vapustav: viimase kahe liigamänguga on pallur löönud kaks ise ning teinud ühele väravale eeltöö. Foto: Scanpix / Ciro Fusco / EPA

Itaalia kõrgliigas lõpetati neljas mänguvoor võimsa jõudemonstratsiooniga, kui riigi lõunaosas paiknev hiid Napoli suutis võõrsilväljakul varasemalt kaotusteta püsinud Udinesele lüüa neli vastuseta väravat.

Kuigi mõlemad võistkonnad on tänavust hooaega alustanud suurepäraselt (kokku teenitud kuue mänguga 16 punkti), siis täna omas väikest favoriidirolli siiski Napoli, kes on peale 22. veebruarit kaotanud vaid ühe mängu, kui aprillis jäädi 1:2 alla Juventusele. Sellele on järgnenud 20 kohtumist, millest on ainult neljas löödud vähem kui kaks väravat.

Ka omavahelistes duellides on sinisärgid täielikult domineerinud, kuna Udinese viimasest võidust on möödas üle viie aasta. Teisalt oli antud võit Napoli jaoks katastroofiline, kuna esiteks lõppes sisuliselt klubi tiitlijaht ning teiseks kees üle tiimi esiründaja Gonzalo Higuain, kes jättis omad lõpuminutiteks vähemusse.

Täna näitas vingemat algust kodutiim, ent tasapisi sai Luciano Spalletti oma mänguplaani tööle. Juba 24. minutil tõstis kapten Lorenzo Insigne uhkelt palli üle vastaste kiipri ning tipuründaja Victor Osimhen kindlustas väravajoonel oma liigahooaja esimese värava. Ligikaudu kümme minutit hiljem lisati tabloole ka teine, kui suurepäraselt lahti mängitud karistuslöök jõudis esmalt Kalidou Koulibalyle, kes palli edasi Amir Rrahmanile lükkas. Kosovo mängumees lõi seega oma esimese võõrsilvärava Napoli särgis ning poolajale mindi kindla 2:0 eduseisuga.

Teisel poolajal Diego Maradona endine kodutiim seisu hoidma ei hakanud: juba 52. minutil järgiti taaskord treeningväljakul koostatud plaane, mille lõpetuseks kõmmutas tiimi nimekas keskkaitsja Koulibaly tõelise raketi väravasse. Seejuures suutis senegallane esmakordselt lüüa värava kahes järjestikuses Serie A matšis.

Kohtumisele pani punkti Mehhiko ründeäss Hirving Lozano, kes trikitas end kasti ning saatis sarnaselt Koulibalyle vägeva pommlöögi tagumisse nurka. Napoli neljas võit neljast mängust tõstis nad ka tabeli tippu ning kuna varasemalt samuti veatult purjetanud Milan ja Roma jäid võiduta, siis on sinisärgid järgmiste jälitajatega isegi kahepunktilise vahe teinud. Viimati oli võistkond üksinda troonil 2018. aasta veebruaris.

Udinese - Napoli 0:4 (0:2)
24. Victor Osimhen, 35. Amir Rrahmani, 52. Kalidou Koulibaly, 84. Hirving Lozano