Lukaku näitas juubelimängus, milline on õige ründaja ideaalne 50-50 olukord (0)

28-aastane Romelu Lukaku jõudis täna 100. koondisemänguni. Mõne päeva eest Tallinnas kaks väravat löönud Lukaku aitas nüüd Belgia sama kindla võiduni Tšehhi üle, kellest saadi Brüsselis jagu 3:0.

Esimese 50 koondisemänguga enam-vähem soliidsed 17 väravat löönud Lukaku on nüüd aga tõeliselt õitsele löönud. Järgmise 49 kohtumisega sai ta kirja 49 tabamust ja nüüd oli plaanis 50-ga 50. Loomulikult nii ka juhtus ja värava sai ta kirja juba kaheksa minutiga. 3:0 võidumängu teised väravad lõid Eden Hazard ja Alexis Saelemaekers.

B-grupis naasis võiduteele Hispaania, kelle pikk kaotusteta seeria nädala keskel Stockholmis läbi sai. Seekord alistati 4:0 Gruusia. Kosovo ja Kreeka lõid aga samal ajal väravai vaid lisaminutitel - esimese poolaja teisel üleminutil viis Anastasios Douvikas Kreeka küll juhtima, ent 92. minutil suutis Vedat Muriqi Kosovole viigi päästa.

Valitsev Euroopa meister Itaalia pole EM-finaali järel teeninud veel ühtegi võitu, kuna seekord lepiti võõrsil 0:0 viiki Šveitsiga. Seejuures oli teise poolaja hakul penaltikuningal Jorginhol võimalus Itaalia võidule tüürida, ent ta ei suutnud 11 meetri karistuslööki realiseerida.

Saunapäevad korradasid Poola ja Saksamaa. Poola eest särs Adam Buksa kübaratrikiga ja Robert Lewandowski lõi kaks, kui võõrsil saadi 7:1 jagu San Marinost. Saksamaa alistas samal ajal Serge Gnabry kahe värava toel 6:0 Armeenia.