Lukaku on lahkunud, aga teise poolajaga tuhast tõusnud Inter lööb väravaid edasi (0)

Edin Džeko. Foto: Scanpix / Claudio Giovannini / EPA

Valitsev meister Milano Inter pööras Itaalia kõrgliiga viiendas voorus tugeva teise poolaja algusega kaotusseisu Fiorentina vastu võiduks ja kerkis liidrikohale.

Võõrsil mänginud Inter jäi avapoolaja keskpaigas kaotusseisu, kui sahistas Riccardo Sottil. Vaheajale mindi Fiorentina üheväravalises eduseisus, kuid riietusruumist naasis paremini tiitlikaitsja, kes viigistas Matteo Darmiani väravast ja asus Edin Džeko tabamusest juhtima.

Fiorentina lõpetas kohtumise kümnekesi, sest Nicolas Gonzalez korjas 78. minutil kaks kollast kaarti. Ta rääkis endale esimese välja ja seejärel aplodeeris irooniliselt kohtuniku otsusele. Külalised karistasid selle ära, kui Ivan Perišic vormistas 87. minutil lõppseisuks 1:3.

Valitsev meister Inter on viie mänguga kogunud 13 punkti, edestades kõik neli matši võitnud Napolit ühe silmaga. Napoli kohtub neljapäeval viiendas voorus võõrsil Sampdoriaga. Kolme võidu kõrvale hooaja teise kaotuse saanud Fiorentina on kuuendal kohal.

Seejuures ei ole Inter möödunud suvel Londoni Chelseasse siirdunud Romelu Lukakust puudust tundnud, sest meeskond on löönud 18 väravat, mis teeb keskmiselt 3,6 tabamust mängu kohta. Praegu on Interi parim väravalööja suvel Romast hangitud Džeko, kellel on kirjas neli väravat.

Võidupunktid korjas Atalanta, alistades kodus Sassuolo 2:1. Robin Gosens viis võõrustajad kolmandal minutil juhtima, David Zappacosta suurendas 37. minutil eduseisu ja lõppseisu vormistas Domenico Berardi. Atalanta on neljandal kohal, kaotades Interile kolme punktiga.

Neljaväravalise lahingu pidasid maha Bologna ja Genoa. Aaron Hickey viis kodus mänginud Bologna teise poolaja alguses juhtima, kuid Mattia Destro viigistas mõned minutid hiljem. Ülejäänud kaks väravat löödi penaltist, kui Marko Arnautovic taastas 85. minutil Bologna eduseisu, aga neli minutit hiljem vastas 11 meetri karistuslöögist Domenico Criscito.

Fiorentina - Milano Inter 1:2 (1:0)